Czeski Olomouc zdobyty

Wakacje są dla szachistów czasem niezwykle intensywnym, ich letni wypoczynek wielokrotnie przerywany jest turniejami różnej rangi, między którymi czasami jest zaledwie kilka dni przerwy. W ten sposób rekordziści rozgrywają nawet do 6 imprez w 2 miesiące, a zawody w szachach rzadko trwają mniej niż tydzień.

Po Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów oraz Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Szachach Szybkich najlepszy obecnie zawodnik UKS „Piątka” Skierniewice – Mateusz Kołosowski  pojechał do czeskiego Olomouca, gdzie rokrocznie rozgrywany jest jeden z większych festiwali szachowych w Europie.
Świeżo upieczony wicemistrz Polski został wysłany do naszych południowych sąsiadów z misją sprawdzenia swojej formy przed wrześniowymi Mistrzostwami Europy Juniorów w Gruzji.

Próba ta wypadła koncertowo, gdyż Mateusz zdecydowanie wygrał turniej kołowy (systemem każdy z każdym) wygrywając 6 partii, 3 remisując nie przegrywając żadnej oraz nie będąc faworytem rozgrywek, osiągając wynik, którego nie powstydziłby się nie jeden arcymistrz.
Oprócz zwycięstwa w turnieju i jak zwykle cennych punktów do rankingu Skierniewiczanin uzyskał drugą z trzech potrzebnych norm na tytuł IM (International Master) oraz zapewnił sobie mistrzowską klasę sportową. Miejmy nadzieję, że podopieczny Bogusława Bodera nie spocznie na laurach i dołączy do swoich klubowych kolegów, aby podbić Polanicę Zdrój, gdzie 18 sierpnia 15 reprezentantów „Piątki” zagra w ostatnim w te wakacje turnieju.

Następnymi przystankami na trasie Mateusza Kołosowskiego będą Drużynowe Mistrzostwa Polski Seniorów oraz Indywidualne Mistrzostwa Europy, ale to dopiero we wrześniu.

Życzymy utrzymania formy!

Kroniki Klubowe