Mistrzostwa Polski w szachach szybkich i błyskawicznych - podsumowanie

Błyskawicznie - bardzo dobrze!


Na zakończonych w dniu 27 lipca 2010 roku, Mistrzostwach Polski w szachach szybkich (P30’), Klub Szachowy Piątka Skierniewice, w klasyfikacji drużynowej wywalczył X miejsce.

Niestety naszym zawodnikom nie udało się zdobyć żadnego medalu w tej konkurencji, chociaż wychodząc na ostatnią rundę mistrzostw, mieliśmy pięć szans medalowych.

Zgodnie z oczekiwaniem trenera Bogusława Bodera, w drugiej części imprezy - turnieju w szachach błyskawicznych (P5’), który odbył się w dniu 28 lipca 2010 roku, podrażniona ambicja naszych zawodników, pozwoliła im zdobyć cztery medale. Poniżej przestawiamy medalistów:

Mateusz Kołosowski FM 8.0 pkt Srebrny medal i tytuł Vice Mistrza Polski kat. do lat 18
Magdalena Kowara I++ 7.5 pkt Brązowy medal Mistrzostw Polski kat. do lat 18
Tomasz Klepaczka I+ 8.5 pkt Srebrny medal i tytuł Vice Mistrza Polski kat. do lat 16
Radosław Psyk III 9.0 pkt Srebrny medal i tytuł Vice Mistrza Polski kat. do lat 8

Nasi zawodnicy rozegrali bardzo dobry turniej, a sukcesy indywidualne poszczególnych zawodników, pozwoliły klubowi w klasyfikacji drużynowej mistrzostw, zająć bardzo dobre II miejsce.

Na szczególne słowa uznania zasłużył debiutujący w imprezie, grający w kategorii do lat 8 Radosław Psyk, który swoją postawą pokazał, że aktualni liderzy tej kategorii muszą bardzo poważnie liczyć się z możliwością utraty swojej pozycji już w niedalekiej przyszłości.

Szczegóły rywalizacji można prześledzić na tronie internetowej:

http://www.chessarbiter.com/turnieje/t_4750/

Kroniki Klubowe