Mistrzostwa Europy w Szachach Szybkich - Warszawa 2009

Już po raz piąty w Warszawie przed Świętami Bożego Narodzenia odbyły się Mistrzostwa Europy w Szachach Szybkich. Mistrzostwa rozegrane w ramach turnieju Amplico Live 2009 zgromadziły rekordową liczbę 697 zawodników z 22 krajów. Wśród nich było aż 35 arcymistrzów.

Turniej ten jest bardzo cenionym przez szachowe środowisko i relacje z niego zamieszczane są w prasie szachowej na całym świecie. Dlatego oczywistym jest, iż nie mogło na nim zabraknąć zawodników Piątki Skierniewice. Mistrzem Europy w 2009 roku został Rosjanin Malakhov Vladimir (11,5 pkt).

Najbliżej tytułu Mistrza Europy w swojej kategorii,  był Adam Kowalczyk (7,5 pkt), który w kategorii zawodników z rankingiem do 1800 zajął drugie miejsce. Natomiast zawodnikiem, który w tak silnie obsadzonym turnieju zdobył największą ilość punktów był Mateusz Kołosowski (8,5 pkt).

Ponadto w turnieju zagrali Kowalski Łukasz (7,5 pkt), Magda Kowara (6,5 pkt), Jan Budziński (6 pkt), Gwardecki Filip (5 pkt), Psyk Radosław (5 pkt), Osiński Maciej (4,5 pkt),  Jażdżyk Julian (4,5 pkt), Małgorzata Budzińska (4 pkt), Rak Maciej (4 pkt), Julia Wójcik (3,5 pkt), Karwat Szymon (3,5 pkt).

Kroniki Klubowe