Piątka rządzi na deskach szachowych w łódzkim! Zgierz 2018

Piątka rządzi na deskach szachowych w łódzkim! Zgierz 2018

W sobotę 3 marca  2018 r. w Stacji Nowa Gdynia Zgierz odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Juniorów w szachach szybkich. Zawody rozegrano na dystansie 9 rund tempem 7 minut + 5" na ruch.  Zawody można podsumować w jeden sposób: "GARŚĆ medali dla szachistów z Piątki"! 4 złota, 2 srebra i 1 brąz zasługują na brawa i gratulacje zarówno dla zawodników jak i trenerów Bogusława Bodera i Justyny Świderskiej. Podczas Mistrzostw nasi juniorzy dzielnie walczyli od samego rana, a rezultaty walk mówią same za siebie:

Radosław Psyk – lider całych Mistrzostw, który startując z pierwszym numerem startowym nie pozwolił zepchnąć się na inną lokatę i pozostał nr 1 – zajmując 1 miejsce w całym turnieju!

Maciej Rak – 1 miejsce do lat 18! Brawo – tym bardziej, że Maciej od roku szkolnego 2017/2018 uczęszcza do LO im. B. Prusa w Skierniewicach i nadal nie traci zapału do królewskiej gry.

Maria Sokół – 1 miejsce wśród dziewcząt do lat 14. Piękny występ Marysi – to rozgrzewka przed zbliżającymi się Indywidualnymi Mistrzostwami Polski w szachach klasycznych. Marysia – oby tak dalej!

Antoni Rosa – 1 miejsce do lat 10! Antek rozegrał naprawdę fajne zawody, często pokonując zawodników starszych, bardziej ogranych i z wyższym rankingiem FIDE. Tak dalej trzymać ...

Michał Słomczewski – 2 miejsce do lat 18. To nasz kolejny "Prusowiec", który w tym roku będzie zdawał maturę, ale szachy nadal traktuje bardzo poważnie.

Mateusz Wysocki – 2 miejsce do lat 14. Również piękny wynik i wysoka lokata w całym turnieju.

Krzysztof Wichrowski – 2 miejsce do lat 10. Ostatnia partia Krzysia zasługuje na uznanie, gdzie pokonał zawodnika z doświadczeniem i z wyższym rankiniem.

Antoni Bartosik – 3 miejsce do lat 10. Antek zdobył 5 mocnych punktów i w 3 partii od końca pokonał zawodnika "silniejszego" od siebie.

Zuzanna Łukasik – 4 miejsce wśród dziewcząt do lat 14. To miejsce zaraz za podium – często nie lubiane przez zawodników – również i Zuzi nie przypadło do gustu. Ale to właśnie cały urok szachów :)

Szymon Pawłowski  – 6 miejsce do lat 8. To nasz "pierwszak", który dzielnie walczył podczas turnieju zdobywając dobre 4 punkty.

Katarzyna Łukasik – 8 miejsce wśród dziewcząt do lat 8. To nasza najmłodsza reprezentantka Klubu, która aktualnie uczy się w Przedszkolu nr 1 w Skierniewicach. Miejmy nadzieję, że już niedługo zasili 1 klasę w ZSSO w Skierniewicach – oczywiście "szachową".

Piotr Wesołowski – 11 miejsce do lat 8. To kolejny pierwszoklasista, który zaczyna stawiać pierwsze poważne kroki na deskach szachowych.

Franciszek Bakalarski – 12 miejsce do lat 8. Podobnie jak jego dwaj szkolni koledzy – Franek zaczyna dopiero przygodę szachową. Do pierwszaków można by rzec: "Niech moc będzie z Wami..." :)

Franciszek Bartosik – 20 miejsce do lat 14. Te zawody okazały się trochę słabsze dla Franka, ale następnym razem obiecał, że będzie już tylko lepiej.

Początek roku dla klubowiczów "PIĄTKI" pracowity, ale i obfity w wysokie lokaty. Młodzi szachiści po raz kolejny udowadniają, że są nr 1 w województwie łódzkim. GARTULACJE dla wszystkich!

W ten sam weekend odbyły się w Zgierzu zawody rangi ogólnokrajowej, które przyciągnęły do centrum Polski całą "śmietankę" Arcymistrzów Szachowych.

W sobotę  odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach Szybkich 2018. Skierniewicki Klub reprezentowała drużyna w składzie: Radosław Psyk (I deska – kapitan), Michał Słomczewski (II deska), Maciej Rak (III deska) oraz Zuzanna Łukasik (IV deska). Do turnieju zgłosiło się ponad 40 drużyn z całej Polski na czele z najlepszymi szachistami, takimi jak Radosław Wojtaszek, Jan Krzysztof Duda, Bartosz Soćko, Mateusz Bartel, Grzegorz Gajewski. Nasza reprezentacja (z 30 numerem startowym), pomimo wcześniej rozegranych 9 partii, zagrała kolejne 9 rund na pełnych obrotach zajmując 19 pozycję.  I tym razem nie obyło się bez niespodzianek – juniorzy ze Skierniewic ogrywali dużo silniejszych seniorów, którzy z wielkim zaskoczeniem i zdziwieniem na twarzy przyjmowali porażki i remisy od "piątkowiczów".

W niedzielę (04.03.2018) w tym samym obiekcie sportowym odbyły się Mistrzostwa Polski w Szachach Szybkich 2018. Turniej rozgrywał się na dystansie 9 rund w tempie 10 minut + "5" na ruch. Tym razem klub był reprezentowany przez 9 zawodników, którzy mogli spróbować swoich sił na deskach z najlepszymi szachistami seniorami w Polsce. To był dobry trening przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski w szachach klasycznych. Wyniki naszych szachistów przedstawiają się następująco:

Maciej Rak – 3 miejsce do rankingu 1800

Antoni Bartosik – 4 miejsce do lat 10

Maciej Strzelecki – 5 miejsce do rankingu 1600

Michał Słomczewski – 7 miejsce do rankingu 2000

Radosław Psyk – 8 miejsce do 18 lat

Zuzanna Łukasik – 14 miejsce do rankingu 1600

oraz Maria Sokół, Mateusz Wysocki i Franciszek Bartosik.

Pierwszy weekend marcowy to istny Maraton Szachowy dla zawodników Klubu Szachowego "Piątka" Skierniewice. To również kolejny bagaż doświadczeń i możliwość treningu z Najlepszymi z Najlepszych! Droga do tytułu Arcymistrzowskiego jest długa i kręta... ale na pewno do osiągnięcia! Mistrzostwa potwierdzają, że naszych juniorów stać na osiągnięcie najwyższych tytułów w szachowym świecie. Zapraszamy do galerii zdjęć Mirka.

Justyna Łukasik

Kroniki Klubowe