Siedem medali na Szkolnych Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Szklarskiej Porębie!

Siedem medali na Szkolnych Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Szklarskiej Porębie!

W dniach 8-14 stycznia w Szklarskiej Porębie odbyły się Szkolne Indywidualne Mistrzostwa Polski, w których uczestniczyli młodzi szachiści z całego kraju. Szkołę podstawową nr 5 i Gimnazjum nr 2 z Zespołu Sportowych Szkół Ogólnokształcących w Skierniewicach reprezentowała mocna grupa 16 zawodników i zawodniczek z Klubu Szachowego Piątka. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, oddzielnie dla chłopców i dziewcząt w grupach wiekowych do 7,9,11,13,15,17 lat.

Podopieczni trenera Bogusława Bodera wspaniale rozpoczęli rok 2018 – kolejny raz pokazali, że skierniewickie szachy nie mają sobie w Polsce równych! W większości grup wiekowych to właśnie skierniewiczanie byli na podium i przywieźli do domu aż siedem medali:

Antonina Dudek – złoty medal w grupie dziewcząt do lat 7

Radosław Psyk – złoty medal w grupie chłopców do lat 17

Maria Sokół – srebrny medal w grupie dziewcząt do lat 13

Jakub Mechliński – srebrny medal w grupie chłopców do lat 13

Zuzanna Łukasik – brązowy medal w grupie dziewcząt do lat 13

Mateusz Wysocki – brązowy medal w grupie chłopców do lat 13

Maciej Rak – brązowy medal w grupie chłopców do lat 17

Gratulacje!

Wyniki pozostałych zawodników też były bardzo dobre:

w grupie chłopców do lat 13 – Franciszek Bartosik IX miejsce; w grupie chłopców do lat 11 – Jan Dudek XIII miejsce; w grupie chłopców do lat 9 – Krzysztof Wichrowski X miejsce, Antoni Bartosik XI miejsce, Antoni Rosa XVI miejsce, Jakub Kowalczyk XVIII miejsce, Jan Durzyński, Piotr Wesołowski i Szymon Pawłowski - miejsca zaraz po XX.

Należy podkreślić, że szachiści z Piątki rok 2017 także zakończyli sukcesami. Na początku grudnia drużyna ze szkoły podstawowej nr5 w Skierniewicach zdobyła Mistrzostwo Województwa Szkół Podstawowych, a drużyna z gimnazjum nr2Wicemistrzostwo Województwa! Był też wielki sukces indywidualny – Radosław Psyk uzyskał normę na mistrza (jako trzeci w historii klubu, po arcymistrzu Grzegorzu Gajewskim i mistrzu międzynarodowym Mateuszu Kołosowskim) uzyskując bardzo wysoki ranking 2462 na 36 Międzynarodowym Memoriale Ludwika Zamenhofa, który odbył się pod koniec grudnia 2017 roku w Białymstoku. Brawo Radek!

Przypomnijmy też, że w zeszłym roku Mistrzynią Polski na Szkolnych Mistrzostwach Polski w Szklarskiej Porębie została Zuzia Łukasik.

Gratulacje dla wszystkich zawodników KSz Piątka, którzy wzięli udział w tegorocznych mistrzostwach, a także dla trenerów Bogusława Bodera i Justyny Świderskiej. Powodzenia na następnych turniejach!

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Kroniki Klubowe