Suchedniów, eliminacje do finałów Mistrzostw Polski 2018 - podsumowanie

Suchedniów, eliminacje do finałów Mistrzostw Polski 2018 - podsumowanie

W dniach 17 - 22 września w Suchedniowie odbyły się eliminacje do finałów Mistrzostw Polski na rok 2018 dla makroregionu łódzko-świętokrzyskiego. W trzech grupach wiekowych rozegrano 9 rund (7 w grupie D-9) w systemie szwajcarskim (chłopcy), w systemie kołowym (dziewczynki).

Prawo startu w Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzików w szachach klasycznych w roku 2018 uzyskali:

Mateusz Wysocki - I miejsce w grupie chłopców do lat 13, 8.5 pkt. Mateusz zagrał naprawdę świetny turniej, zakończył go z jedynie pół punktową stratą, a dodatkowo zdobył normę na I kategorię szachową i uzyskał II klasę sportową!

Zuzanna Łukasik - I miejsce w grupie dziewcząt do lat 13, 7.5 pkt. Piękny występ, bez żadnej porażki.

Karolina Szymajda - III miejsce w grupie dziewcząt do lat 11, 7.0 pkt. Karolina także zdobyła normę na I kategorię szachową :)

Jan Dudek - III miejsce w grupie chłopców do lat 9, 6.5 pkt.

Jakub Kowalczyk - VI miejsce w grupie chłopców do lat 9, 5.5 pkt.

Miejsce na liście finalistów MP 2018 zapewnili sobie już wcześniej: Jakub Mechliński, który uzyskał awans zajmując V miejsce na tegorocznych Mistrzostwach Polski do lat 12 oraz Radosław Psyk, dzięki wysokiemu rankingowi, jaki posiada (w eliminacjach biorą udział juniorzy do lat 14; u juniorów do lat 16 prawo gry ma pierwszych 26 zawodników i 26 zawodniczek z rankingu FIDE, do lat 18 - 20 zawodników i 20 zawodniczek).

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Ci, którym się nie powiodło, mają jeszcze szansę powalczyć na Półfinałach Mistrzostw Polski Juniorów. Odbędą się one w dniach 11-17 listopada 2017 roku w Jastrzębiej Górze. Powodzenia.

Mirek - dzięki za zdjęcia.

Kroniki Klubowe