Szkoła Podstawowa nr 5 po raz piąty MISTRZEM POLSKI w szachach!

Szkoła Podstawowa nr 5 po raz piąty MISTRZEM POLSKI w szachach!

W Pokrzywnej w dniach 29-31 maja odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych w Szachach. Zawody zakończyły się wielkim sukcesem skierniewiczan – drużyna Szkoły Podstawowej nr 5 w składzie: chłopcy – Jakub Mechliński, Mateusz Wysocki, Franciszek Bartosik oraz dziewczynki – Maria Sokół i Zuzanna Łukasik została Mistrzem Polski Szkół Podstawowych! Tytuł ten zdobyła już po raz piąty z rzędu, czego żadna szkoła w Polsce do tej pory nie osiągnęła – żaden zespół nie powtórzył tego sukcesu nawet 3 razy…

Wspaniale spisała się Zuzia, która zdobyła I miejsce na 4 desce i wywalczyła dla drużyny komplet 11 punktów – gratulacje. Pozostali zawodnicy także dawali z siebie wszystko i dokładali kolejne punkty do wspólnej zwycięskiej puli.

Na przestrzeni 27 lat drużyna Szkoły Podstawowej nr 5 w Skierniewicach pod przewodnictwem trenera i jednocześnie nauczyciela ZSSO Bogusława Bodera pięknie zapisała się w historii Mistrzostw Polski Szkół, zdobywając największą ilość medali w kraju.

Należy także wspomnieć o drużynie gimnazjum nr 2 w składzie: Radosław Psyk, Maciej Rak, Maciej Ciesielski i Weronika Psyk, która kilka dni wcześniej zdobyła wysokie V miejsce. Gratulacje!

Gratulujemy zawodnikom, trenerowi i dyrekcji szkoły, która zawsze wspiera Klub Szachowy Piątka Skierniewice.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Kroniki Klubowe