Mistrzostwa Skierniewic Przedszkolaków 2017 - podsumowanie
23.04.2017

W sobotnie przedpołudnie 22 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 5 odbyły się Otwarte Szachowe Mistrzostwa Skierniewic Przedszkolaków. Przy szachownicach dzielnie walczyło 11 dziewczynek i 24 chłopców.

Turniej rozegrano w dwóch grupach:

- grupa A chłopcy - na dystansie IX rund, w tempie 10 minut na każdego zawodnika

- grupa B dziewczynki - na dystansie VII rund w tempie 15 minut na zawodnika.

Mistrzynią Skierniewic Przedszkolaków roku 2017 została Antonina Dudek z kompletem 7 punktów – naprawdę piękny wynik! Drugie miejsce wywalczyła Anna Konstanciuk, trzecie - Patrycja Kochanowska. Obie dziewczynki zdobyły po 5,5 punktu.

Tytuł Mistrza Skierniewic Przedszkolaków zdobył Franciszek Bakalarski, który wygrał wszystkie 9 partii - gratulacje! Drugie miejsce zajął Patryk Zbudniewek z 8 punktami, trzecie miejsce zajął - Piotr Wesołowski zdobywając 6,5 punktu.

Dla najmłodszych szachistów, którzy wzięli udział w sobotnim turnieju, był to spory wysiłek, a dla większości z nich pierwszy sprawdzian szachowych umiejętności. I jak to w sporcie bywa - ktoś wygrywa, ktoś musi przegrać. Jednak wszyscy uczestnicy spisali się na medal - samodzielnie, bez pomocy rodziców, stawiali czoła szachowemu wyzwaniu, za co wszystkim gorąco gratulujemy.

Na turnieju gościł wicedyrektor Zespołu Sportowych Szkół Ogólnokształcących w Skierniewicach pan Karol Rzepecki, który pogratulował zawodnikom pięknej gry - dziękujemy za przybycie. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali upominki, zdobywcy miejsc I-III medale, a Mistrzowie Skierniewic - puchary.

Suma zdobytych punktów podczas Turnieju Przedszkolaków i późniejszej rozmowy kwalifikacyjnej, decyduje o przyjęciu dziecka do I klasy o profilu szachowym w szkole Podstawowej nr 5. Życzymy maluchom powodzenia!

Trener Bogusław Boder ma ogromną nadzieję, że wśród małych uczestników turnieju znajdą się prawdziwi miłośnicy królewskiej gry, którzy chętnie i z zapałem zgłębiać będą jej tajniki.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom, dziękujemy rodzicom, którzy cierpliwie wspierali swoje pociechy i mocno trzymali kciuki. Dziękujemy także wszystkim, którzy pomagali turniej zorganizować.