Międzynarodowy Łódzki Festiwal Szachowy 2016 - Turnieje z cyklu "90 Turniejów na 90-lecie PZSzach"

Międzynarodowy Łódzki Festiwal Szachowy 2016 - Turnieje z cyklu "90 Turniejów na 90-lecie PZSzach"

W miniony weekend w Łodzi odbył się Międzynarodowy Łódzki Festiwal Szachowy 2016. W sobotę, 3 grudnia rozegrano dwa turnieje: Turniej Szachów Szybkich o Puchar Prezesa Polskiego Związku Szachowego Tomasza Delegi oraz Turniej Błyskawiczny o Puchar Dziekana Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego Profesora Rafała Matery. Były to bardzo mocno obsadzone rozgrywki z cyklu "90 Turniejów na 90-lecie PZSzach". Wśród starszych i bardziej doświadczonych szachistów byli także juniorzy, m.in. kilkoro członków Klubu Szachowego Piątka Skierniewice.

W szachach szybkich najlepiej poradzili sobie Radosław Psyk (6.0 pkt) i Mateusz Wysocki (6.0 pkt), którzy zajęli kolejno VIII i IX miejsce. Mateusz zagrał naprawdę dobry turniej - rozpoczynał zawody z 28 miejsca startowego. Kolejne miejsca zajęli: Michał Słomczewski (5.5 pkt), Jakub Mechliński (5.0 pkt), Zuzanna Łukasik (4.0 pkt), Maria Sokół (4.0 pkt), Franciszek Bartosik (3.5 pkt) i Antoni Bartosik (2.0 pkt). Dodatkowo Zuzia zajęła III miejsce do rankingu 1800. Brawo!

W szachach błyskawicznych wysokie IV miejsce zajął Jakub Mechliński (7.5 pkt), a VI był Radosław Psyk (7.0 pkt). W II dziesiątce znaleźli się Michał Słomczewski oraz Maria Sokół - oboje po 5.5 pkt. Mateusz Wysocki i Franciszek Bartosik uzyskali po 5.0 pkt, Zuzanna Łukasik - 4.5 pkt. Nagrody dodatkowe zdobyli: Marysia - była I do rankingu 1800 i Franek - II do rankingu 1600. Gratulacje!

Radek i Kuba dostali szansę zagrania w Turnieju Finałowym cyklu „90 Turniejów na 90-lecie PZSzach”, który odbędzie się 10 grudnia w Warszawie.

W niedzielę, 4 grudnia, odbyły się kolejne festiwalowe, "szybkie" rozgrywki - Turniej dla dzieci do lat 14 o Puchar Prezesa ŁZSzach - Memoriał Witolda Balcerowskiego. II miejsce zajęła w nim Zuzanna Łukasik zdobywając 7.5 pkt. Zuza rozegrała bardzo dobre zawody, przegrała na czas tylko jedną partię ze zwycięzcą turnieju. Gratulacje!

Zapraszamy do obejrzenia relacji z Międzynarodowego Łódzkiego Festiwalu Szachowego 2016 w TVP Łódź, a także do naszej galerii.

Kroniki Klubowe