Szkoła Podstawowa nr 5 czwarty raz z rzędu najlepsza w Polsce!

Szkoła Podstawowa nr 5 czwarty raz z rzędu najlepsza w Polsce!

 

MISTRZOWIE POLSKI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH !
DRUŻYNA SZKOŁY PODSTAWOWEJ nr 5
Maciej Strzelecki, Jakub Mechliński, Mateusz Wysocki, Zuzanna Łukasik, Maria Sokół
i trener Bogusław Boder

puchar

W dniach 15 - 18 maja 2016 odbywały Ogólnopolskie Igrzyska Szkół Podstawowych w Szachach Szybkich. Wzięły w nich udział 34 najlepsze szkolne drużyny z całej Polski, wyłonione we wcześniejszych eliminacjach, w tym drużyna trenera Bogusława Bodera z "Piątki". Zawody zakończyły się wielkim sukcesem skierniewiczan - drużyna Szkoły Podstawowej nr 5 została Mistrzem Polski Szkół Podstawowych! Tytuł ten zdobyła już po raz czwarty z rzędu, czego żadna szkoła w Polsce do tej pory nie osiągnęła - żaden zespół nie powtórzył tego sukcesu nawet 3 razy. Drużyna w składzie: Maciej Strzelecki, Jakub Mechliński, Mateusz Wysocki, Zuzanna ŁukasikMaria Sokół wygrała 11 z 11 meczy i zdobyła 22 punkty. Już dwie partie przed końcem zawodów nasi mieli tak dużą przewagę, że byli pewni zwycięstwa. Dodatkowo są trzy złote medale na poszczególnych deskach - Maciej I na pierwszej (10.5 punkta!), Kuba I na drugiej (9 punktów), a Mateusz I na trzeciej (10.5 punkta!). Dziewczyny także spisały się fantastycznie zmieniając się na desce czwartej.

Gorąco gratulujemy zawodnikom, trenerowi i dyrekcji szkoły, która zawsze wspiera swój klub. Na przestrzeni 26 lat drużyna Szkoły Podstawowej nr 5 w Skierniewicach pod przewodnictwem trenera Bogusława Bodera pięknie zapisała się w historii Mistrzostw Polski szkół, ponieważ zdobyła największą ilość medali. Obecny sukces jat tak wyśrubowany, że bardzo ciężko będzie go pobić...

1

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Teraz trzymamy kciuki za drużynę Gimnazjum nr 2 - 18 maja startuje Ogólnopolska Gimnazjada Szkół Gimnazjalnych. Powodzenia!

Kroniki Klubowe