Piątkowicze nie próżnują
27.10.2015

W miniony weekend szachiści z KS Piątka Skierniewice wzięli udział w dwóch turniejach i obydwa występy zakończyły się ich sukcesem.

Grupę dziewcząt Jesiennego Turnieju na Bemowie, gdzie 24 i 25 października rozgrywano szachy klasyczne, wygrała Karolina Szymajda zdobywając 6.0 punktów. W kategorii OPEN była II, dodatkowo zdobyła III klasę szachową. Franek Bartosik zajął miejsce VII (4.5 pkt), młodszy Mateusz Wcześniak był trochę niżej i zdobył 2.5 punkta.

W Łodzi natomiast odbył się 24 października Turniej Szachowy Grand Prix im. Kazimierza Makarczyka, gdzie wszystkie puchary dostały Skierniewice. Tu w szybkim tempie zwyciężył Radek Psyk wygrywając wszystkie partie. Miejsca II i III zajęli kolejno Maciek Rak i Szymon Karwat, obaj zdobyli 5.5 punkta. I miejsce w grupie do lat 11 oraz VI w openie zajęła Maria Sokół (4.0 pkt).
Młodsi Piątkowicze też spisali się na medal! W kategorii do lat 9 I był Włodek Psyk (4.0 pkt), II – Antek Bartosik (3.0 pkt), IV – Krzyś Wichrowski (3.0 pkt), IX - Franek Olejniczak (2.0 pkt).