MPJ BiS Katowice - podsumowanie
11.08.2015

MPJ BiS Katowice - podsumowanie

KS_Piatka_na_MP_Katowice_2

Na początek GRATULACJE dla wszystkich 17 zawodników KSz Piątka którzy brali udział w Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzików w Szachach Szybkich i Błyskawicznych! Walka o najwyższe trofea - to niełatwy "kawałek chleba"... Czasami brak szczęścia, zmęczenie, chwilowe zaćmienie może zaważyć o zdobyciu upragnionego medalu... Ale nasi zawodnicy grali pięknie i dawali z siebie naprawdę wszystko - a wiem coś o tym, bo widziałam to na własne oczy... Dlatego gratulacje należą się wszystkim bez wyjątku ;-)

Najmłodsi: grupa C8 – Antek Bartosik, Jaś Dudek, Włodzio Psyk i Jacek Adamala – w Katowicach przecierali szlaki swojej szachowej kariery... za rok to ONI będę królować na pierwszych szachownicach. Gratuluję wytrwania i cierpliwości. Najmłodsi wnieśli w te Mistrzostwa dużo radości, a czasami również podnosili lekko adrenalinę związaną z nieplanowanymi kontuzjami ;-) Na szczęście to, co wydawało się groźne, kończyło się bez większych uszczerbków na zdrowiu.

Grupa C10Jakub Mechliński, Mateusz Wysocki, Franek Bartosik i Filip Nowicki – walczyli w Katowicach dzielnie i w końcowym efekcie Kuba wywalczył 3 miejsce w blitzu oraz 10 miejsce w szachach szybkich. Wyczerpany po mistrzostwach w Serbii pokazał, że pomimo zmęczenia i nieprzespanej nocy (powrót o 3 nad ranem!) można walczyć z innymi szachistami o najwyższe miejsca w Polsce. Pozostali zawodnicy uplasowali się kawałek dalej za Jakubem, ale już zapowiedzieli, że w przyszłym roku tak łatwo się nie poddadzą!

Grupa C12Maciej Strzelecki oraz Maciej Ciesielski – turniejowi przeciwnicy naszych dwóch szachistów okazali się bardzo mocni i w efekcie dwóch Maciejów zajęło dalsze miejsca w klasyfikacji generalnej. Maciej S. w szachach szybkich znalazł się w 3 dziesiątce szachistów (26m) do lat 12. On również zapowiedział, że to nie Jego ostatnie słowo…

Grupa C14Radek Psyk oraz Maciej Rak. Radek w blitzu uplasował się na 10 miejscu… zmęczenie – Ekstraliga w Ustroniu, ME w Serbii i w końcowym efekcie Katowice, a przy okazji brak szczęścia – nie dały Radkowi upragnionego medalu. Radek – czasami i najwięksi mają gorsze chwile w swojej karierze, ale pamiętaj że po bessie jest zawsze hossa! Głowa do góry i walcz dalej! Trzymam kciuki i nie tracę wiary w Twoje niezwykłe umiejętności szachowe. A Maciej – zajął kawałek dalsze miejsca, ale grał naprawdę fajnie i to nie tylko w szachy ;-)

Grupa C16 – nasz jedyny reprezentant Michał Słomczewski blitza skończył na 20m. Michał pracuj dalej tak wytrwale, a Twoja praca na pewno nie pójdzie na marne. Cytat dla Ciebie: „Tylko praca daje okazję odkryć nam nas samych, pokazać to, czym naprawdę jesteśmy, a nie tylko to, na co wyglądamy”.

Na koniec grupa D10 – dziewczyny x 4: Marysia Sokół, Zuzia Łukasik, Ania Nowacka oraz Julka Hanuszkiewicz (tylko blitz). Wszystkie dziewczyny (i jedyne dziewczyny, które reprezentowały nasz klub na MP) grały przepięknie… Zuza i Maria po ciężkich bojach w Serbii rozegrały turniej swojego życia… Zuza z 18-tym numerem startowym w szachach szybkich zajęła 4 miejsce (pokonując po drodze m.in. W. Zabrzańską – aktualną MP w szachach klasycznych). Maria, po ostatniej rundzie, którą prawie wygrała…wylądowała na 17 miejscu. Na szczególną pochwałę zasługuje również wygrana partia Marii z Martyną Wikar (aktualną MP w blitzu!). Ania też dawała z siebie wszystko, ale jeszcze pokaże „pazury” za rok… wtedy to Anka będzie w D10 tą starszą - pomimo, że tak naprawdę jest z grudnia :)

W blitzu było jeszcze więcej stresów za sprawą Zuzi i Marii, które w ostatniej decydującej partii spotkały się na desce walcząc o medal! Gorszego scenariusza nikt nie mógł sobie wymyśleć – to wyglądało jak horror… na szczęście zakończyło się bez siniaków, kopniaków itp. Dziewczyny zagrały ładną, równą partię i w efekcie Zuza zajęła 3 miejsce a Marysia 6! Obydwie szczęśliwe wróciły do domu z pucharami i kasą w kieszeni ;-) A Julia i Ania w blitzu zajęły kolejno 15 i 20 miejsce… czyli wszystkie 4 dziewczyny w pierwszej dwudziestce!!! BRAWO !

To tyle z relacji – prawie na żywo :)
Dziękuję wszystkim za mile spędzony czas i dzieciakom za porządną dawkę adrenaliny. Energię, którą tam zyskałam, wykorzystuję obecnie intensywnie w pracy.

Do następnego turnieju...

KS_Piatka_MP_Katowice_42

KS_Piatka_MP_Katowice_43

 

 

 

 

 

 

KS_Piatka_MP_Katowice_45 KS_Piatka_MP_Katowice_46

KS_Piatka_MP_Katowice_47 KS_Piatka_MP_Katowice_48

KS_Piatka_na_MP_Katowice_3 KS_Piatka_na_MP_Katowice_4

KS_Piatka_na_MP_Katowice_5 KS_Piatka_na_MP_Katowice_6

KS_Piatka_na_MP_Katowice_7 KS_Piatka_na_MP_Katowice_8

KS_Piatka_na_MP_Katowice_9 KS_Piatka_na_MP_Katowice_10

KS_Piatka_na_MP_Katowice_11 KS_Piatka_na_MP_Katowice_12 KS_Piatka_na_MP_Katowice_13