Szkoła Podstawowa nr 5 Mistrzem Polski!
14.05.2015

Szkoła Podstawowa nr 5 Mistrzem Polski!

Jesteśmy DRUŻYNOWYMI MISTRZAMI POLSKI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH  ! ! !

Drużyna Szkoły Podstawowej nr 5 ZSSO w Skierniewicach trzeci rok z rzędu zdobyła Mistrzostwo Polski Szkół Podstawowych. Cztery lata temu był srebrny medal. Żadna drużyna w historii szkolnych Mistrzostw Polski nie ma takiego dorobku medalowego, jak nasza reprezentacja.

Piątka zwyciężyła bezapelacyjnie i w naprawdę pięknym stylu, wygrywając wszystkie mecze  – a to zdarza się niezmiernie rzadko! Oto jak kształtowały się wyniki na poszczególnych szachownicach: deska I  – kapitan Radosław Psyk 9.5 punkta, deska II – Maciej Strzelecki 9.0 punktów, deska III – Jakub Mechliński – 10.5 punkta, deska IV –  Zuzanna Łukasik 8.5 punkta. Na czele skierniewickiej drużyny stał oczywiście trener Bogusław Boder, który nie spodziewał się tak jednoznacznego zwycięstwa i jest bardzo dumny ze swoich zawodników.

Trwające trzy dni zawody, na które składa się 11 rund, wymagają od uczestników sporego wysiłku, maksymalnej  koncentracji, a także wytrzymałości psychicznej. Tu każdy indywidualny punkt jest ważny i składa się na sukces lub porażkę całej drużyny – nasi szachiści to wiedzą, potrafią się wzajemnie mobilizować i wspierać. Dzięki temu kolejny raz mogą cieszyć się złotem, godnie reprezentować swoją szkołę i miasto.

Zlota_Piatka_Skierniewice_2Zlota_Piatka_Skierniewice_3I_miejsca_na_III_desceII_miejsca_na_I_desceII_miejsca_na_II_desceZlota_Piatka_Skierniewice_4

Tu zobaczycie wszystko dokładnie.

SERDECZNE GRATULACJE I PODZIĘKOWANIA DLA DRUŻYNY I TRENERA, A TAKŻE OGROMNY UKŁON DLA DYREKCJI SZKOŁY ZA WIELOLETNIE WSPIERANIE SZACHÓW!