X Mistrzostwa Przedszkolaków
14.03.2015

14 marca w Szkole Podstawowej Nr 5 odbyły się X Otwarte Szachowe Mistrzostwa Skierniewic Przedszkolaków.

Turniej rozegrano w dwóch grupach na dystansie VII rund, w tempie 15 minut na każdego zawodnika. Dzielnie walczyło 11 dziewczynek i 22 chłopców. Wyłoniono 8 najlepszych zawodniczek i zawodników, którzy dostają promocję do I klasy Szkoły Podstawowej Nr 5 o profilu szachowym.

Mistrzynią Skierniewic Przedszkolaków roku 2015 została Marta Grzeszkiewicz z kompletem punktów - piękny wynik! Drugie miejsce wywalczyła Wiktoria Wrzodak zdobywając 6.0 punktów, trzecie miejsce zajęła Nadzieja Popovics z 5.0 punktami.

Tytuł Mistrza Skierniewic Przedszkolaków zdobył Antoni Bartosik, który jako jedyny z chłopców wygrał wszystkie partie w turnieju - gratulacje! Drugie miejsce zajął Jakub Kowalczyk, trzecie - Wiktor Jagodziński. Obaj chłopcy zdobyli po 5.0 punktów.

Tutaj można obejrzeć wszystkie wyniki z obu grup: dziewczynki, chłopcy.

Dla małych zawodników, którzy zgromadzili się w sobotnie przedpołudnie na naszej sali gry był to duży wysiłek, dla większości pierwszy sprawdzian szachowych umiejętności. Każdy gracz na swój sposób przeżywał emocje związane z udziałem w turnieju. Była radość, ale i szczere łzy, kiedy szczęście nie dopisało. Wszyscy uczestnicy spisali się na medal - samodzielnie, za zamkniętymi drzwiami, stawiali czoła szachowemu wyzwaniu.

Na turnieju gościł przedstawiciel Wiceprzewodniczący Rady Miasta Skierniewice pan Grzegorz Płuska, który pogratulował zawodnikom pięknej gry - dziękujemy za przybycie. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali upominki, zdobywcy miejsc I-III puchary i medale. Fundatorem nagród dla pierwszej trójki z każdej grupy był Urząd Miasta Skierniewice - dziękujemy za wsparcie skierniewickich szachów! Puchary za miejsca III ufundował sklep z odzieżą dziecięcą i młodzieżową Reporter Young - dzięki.

Trener Bogusław Boder na pewno liczy na to, że wśród małych uczestników turnieju są przyszli zwycięzcy Mistrzostw Polski i Europy. Można być pewnym, że nie przeoczy żadnej szachowej perełki!

Gratulujemy zwycięzcom, ale i wszystkim uczestnikom i ich rodzicom, którzy cierpliwie wspierali swoje pociechy i mocno trzymali kciuki. Dziękujemy wszystkim, którzy dziś pomagali turniej zorganizować.