Otwarte Szachowe Mistrzostwa Skierniewice o Puchar Prezydenta

Otwarte Szachowe Mistrzostwa Skierniewice o Puchar Prezydenta

W sobotnie przedpołudnie Skierniewice były chyba całkowicie wyludnione, bo większość mieszkańców zgromadziła się na sali gimnastycznej szkoły podstawowej nr 5 przy ul. Konopnickiej, żeby zagrać w szachy w Otwartych Mistrzostwach Skierniewic o Puchar Prezydenta Miasta... Jak co roku, Klub Szachowy Piątka Skierniewice zorganizował zawody dla wszystkich, którzy lubią i potrafią grać w szachy. Grano w dwóch grupach turniejowych: w kategorii OPEN oraz w TURNIEJU MŁODYCH TALENTÓW, przeznaczonym dla zawodników z klas I i młodszych.

Frekwencja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania - ogółem wystartowało aż 122 zawodniczek i zawodników! W grupie starszych grało 79 osób, a wyniki po zakończeniu ostatniej XIII rundy przedstawiają się następująco:

Kategoria Open

I miejsce i tytuł Mistrza Skierniewic w Szachach Błyskawicznych w 2015 roku - WGM 2405 Joanna Majdan-Gajewska /11.0 punktów

II miejsce - I ++ 1951 Jan Budziński /10.5 punkta
III miejsce - I++ 2086 Radosław Psyk /10.0 punktów
IV miejsce - II 1589 Jakub Mechliński /9.5 punkta
V miejsce - II 1800 Piotr Laskowski /9.5 punkta
VI miejsce - I 1810 Aleksandra Tarnowska/9.0 punktów

Kategoria kobiet

I miejsce - I 1810 Aleksandra Tarnowska /9.0 punktów
II miejsce - II 1379 Małgorzata Budzińska /8.5 punkta
III miejsce - II+ 1356 Natalia Najuch /8.0 punktów

Kategoria dzieci z klas IV-VI

I miejsce - I++ 2086 Radosław Psyk /10.0 punktów
II miejsce - II 1269 Mateusz Wysocki /8.0 punktów
III miejsce - II 1343 Łukasik Zuzanna /8.0 punktów

Kategoria dzieci z klas II-III

I miejsce - II 1589 Jakub Mechliński /9.5 punkta
II miejsce - III 1600 Adam Grochulski /8.0 punktów
III miejsce - III 1287 Maria Sokół /7.5 punkta

Na sąsiedniej części sali w IX rundowym turnieju toczyło walkę 43 zawodniczek i zawodników. Oto miejsca na podium wśród naszych najmłodszych:

Kategoria dzieci z klas I i młodszych - dziewczęta

I miejsce - IV 1250 Kinga Matuszewska /7.0 punktów
II miejsce - IV 1250 Magdalena Szczepanik /7.0 punktów
III miejsce - IV 1250 Milena Rogowska /6.0 punktów

Kategoria dzieci z klas I i młodszych - chłopcy

I miejsce - IV 1400 Mateusz Wcześniak /9.0 punktów
II miejsce - b/k Jan Wojtyna /7.0 punktów
III miejsce - V 1200 Jan Bobrowski /6.0 punktów

Gratulujemy!

Rywalizacja w obydwu grupach była bardzo wyrównana, a o końcowych wynikach decydowały szczegóły i dyspozycja dnia. Blitz rządzi się swoimi prawami, a nieprawidłowe posunięcia potrafią naprawdę wyprowadzić z równowagi.

Trener Bogusław Boder miał na koniec niespodziankę dla zawodników z grupy przedszkolaków - najlepsza dziewczynka i chłopiec otrzymali miejsce w klasie szachowej w bieżącym roku! Szczęśliwa para to: Kinga Matuszewska oraz Krzysztof Wichrowski - gratulacje!

Turniej Prezydencki jest momentem, kiedy trener wyróżnia najlepiej pracujących szachistów.  W tym roku uhonorował pucharami najlepiej pracujących zawodników Klubu Szachowego Piątka Skierniewice: Radosława Psyka, Jakuba Mechlińskiego i Mateusza Wysockiego. Chłopcy w 2014 roku spędzili na treningu szachowym kolejno: 1022, 1015 i 1000 godzin, co oznacza, że mieli bardzo pracowity rok...

201501-otwarte-szachowe-mistrzostwa-skierniewic-029

W zakończeniu turnieju uczestniczył przedstawiciel władz miasta, Przewodniczący Rady Miasta Pan Andrzej Melon, któremu dziękujemy za obecność.

Podziękowania należą się wszystkim zawodnikom za udział w turnieju oraz wspaniałą sportową postawę. I rodzicom, którzy odegrali ogromną rolę: byli wsparciem dla dzieci, podtrzymywali je na duchu i zagrzewali do walki. Nie można nie wspomnieć o udziale rodziców i dziadków w "openie" - były to naprawdę udane i zaciekłe pojedynki.

Oddzielne, bardzo gorące podziękowania chcieliśmy złożyć Zdzisławowi CZYŻAKOWI, który zupełnie bezinteresownie pomógł przeprowadzić nasz turniej. Spokój i opanowanie jakim wykazał się niezawodny Pan Zdzisław na sali gry, bardzo przydał się organizatorom przy prowadzeniu zawodów.
Dziękujemy Panie Zdzisławie!

Dziękujemy także za przybycie i zrobienie zdjęć przedstawicielom skierniewickich mediów. I Włodkowi Wysockiemu za zdjęcia do naszej turniejowej galerii.

Tabele turniejowe: dzieci, open.

DO ZOBACZENIA PRZY SZACHOWYCH DESKACH!

Kroniki Klubowe