Indywidualne Mistrzostwa Europu juniorów w Szachach Błyskawicznych - Tallinn

Indywidualne Mistrzostwa Europu juniorów w Szachach Błyskawicznych - Tallinn

Błyskawiczne zmagania w Tallinie zakończone. W szybkich obsada na liście była mocna, jednak w błyskawicznych było sporo trudniej.

Dziewczyny na PIĄTKĘ!

Startująca z czternastką Zuzanna Łukasik jest V do lat 10 w Europie dzięki zdobyciu 6 mocnych punktów (grała z pięcioma najwyższymi numerami startowymi). Wynik piękny, jednak tam się naprawdę działo i mogło być lepiej... Cofnijmy się do przedostatniej partii z obecną Mistrzynią Polski do lat 10 Moniką Marcinczyk - jest wynik 1:0 dla Zuzy!! Po tej rozgrywce była na miejscu trzecim i walczyła o srebro! Niewiele brakowało do podium, niestety starsza przeciwniczka z Rosji okazała się bardziej doświadczona. Bardzo udany turniej w wykonaniu tej dzielnej i charakternej zawodniczki, w starszej grupie wiekowej, dodatkowo ugrany ranking 1402 - gratulacje.

Aleksandra Tarnowska zakończyła blitza także na wysokim V miejscu zdobywając 6 punktów. Trzy pierwsze partie były niestety pechowe, jednak potem było już tylko bardzo dobrze. Ola ładnie żegna się z juniorskimi mistrzostwami i również dla niej ogromne gratulacje.

No i są chłopcy. Obaj mieli niestety bardzo ciężkie i niekorzystne kojarzenia. W grupie do lat 10 Jakub Mechliński z XX pozycji startowej jest ostatecznie IX miejsce. Zdobył 6 punktów, grał z pierwszymi numerami startowymi, zanotował znaczny wzrost rankingowy. Grupa jest rok starsza, wielu silniejszych zawodników pokonanych - jest naprawdę ok, gratulacje.

Gorzej powiodło się Radosławowi Psykowi, który też dostał bardzo mocnych przeciwników. To grupa wiekowa do lat 14, dużo rankingów grubo ponad 2000. Dwunastoletni Radek ma jeszcze dwa lata, żeby pokazać tu, na co go stać. Myślę, że do sukcesów zaliczyć może remis z Kubą Kosakowskim, swoim kilkuletnim rywalem, Mistrzem Polski w szachach szybkich i błyskawicznych. Jest to na pewno pierwszy krok do przyszłych zwycięstw. Niestety nawet wielcy zawodnicy mają swoje gorsze dni. Jestem jednak przekonana, że kolejne turnieje zakończą dla Radka zupełnie inaczej.

Podsumowując zakończone mistrzostwa, można spokojnie powiedzieć, że wychowankowie trenera Bogusława Bodera wciąż mają dużo do powiedzenia na arenie międzynarodowej i znajdują się w europejskiej czołówce.

Kroniki Klubowe