Graj Nasi!

Graj Nasi!

XVIII Grand Prix Gminy Jabłonna

W podwarszawskiej Jabłonnej rozgrywany jest cykl turniejów szachów szybkich. Pierwszy odbył się 6 września, drugi 4 października, trzeci wczoraj - 8 listopada. Ostatni planowany jest na 6 grudnia. System szwajcarski, 12 minut + 30 sekund za ruch dla zawodnika. W turnieju A Open uczestniczy dwóch zawodników Klubu Szachowego Piątka Skierniewice - II 1463 Maciej Rak i II 1513 Jakub Mechliński. I grają naprawdę dobre zawody.

W każdym z trzech turniejów było sporo niespodzianek. W turnieju 1A Maciek zaliczył kilka wygranych ze sporo mocniejszymi zawodnikami, między innymi wspaniale zagrał zwycięską partię z rankingiem 2026! No i z XI pozycji startowej "wylądował" na III miejscu z 5.5 pkt i rankingiem 2077. Kuba starał się gonić kolegę - zdobył 4.5 pkt, zajął miejsce VI startując z XII, uzyskał ranking 2011. Zaznaczyć trzeba, że Maciej miał wtedy w szachach szybkich elo 1507, a Kuba 1417 - kilka ładnych punktów chłopaki są na plusie. Tak więc turniej można zaliczyć do udanych. Ale co działo się za tydzień!...

Maciek

 

 

 

 

W październiku rozegrano turniej 2A. Z ósmej pozycji startowej Maciek jest I !!! Uzyskał mocne 6.5 pkt, z jedną tylko porażką, i ranking 2078. Tego chyba nawet on sam się nie spodziewał. Z każdą wygraną rosła chęć kolejnego zwycięstwa, było coraz większe skupienie. Maciek pokazał klasę. Kuba także zagrał bardzo dobry turniej - z miejsca X zajął V, "ugrał" 5 pkt i ranking 1967. Znowu „Boderowe”chłopaki liczą się w turnieju.

No i wczorajszy turniej 3A. Tym razem klub reprezentował Maciek i jest znowu miejsce III! Jest zdobyty ranking 2022, pięknych 6 punktów (Maciek najbardziej gratuluję Ci wiesz którego), elo w szybkich znów do góry. Już przed startem w tym turnieju było 1620.

Wspomnieć należy, że za zajęcie miejsca w pierwszej trójce wychowankowie trenera Bogusława Bodera otrzymują dodatkowe punkty w turnieju - Maciek każdorazowo więc je uzyskał i kto wie, jak to wszystko się zakończy... Kubę, ku jego wielkiemu niezadowoleniu, zatrzymała w domu choroba (przy okazji - zdrowiej szybko, dasz radę!).

Gratulacje chłopaki! Tak trzymać i pozwodzenia w grudniu!

Kroniki Klubowe