V Hetmańska Buława i Pierwsze Kroki Puszcza Mariańska - podsumowanie

V Hetmańska Buława i Pierwsze Kroki Puszcza Mariańska - podsumowanie

Harce i swawole przy szachowym stole – czyli V Hetmańska Buława 2014

W miniony weekend (pomimo iż pogoda sprzyjała harcom i swawolom na świeżym powietrzu) DUŻA część naszych zawodników i zawodniczek Klubu Szachowego Piątka Skierniewice wybrała rywalizację przy stole szachowym. W dniach 13-14.09.2014 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Puszczy Mariańskiej odbyły się 2 równoległe turnieje zorganizowane przez UKS Hetman Puszcza Mariańska:
V Hetmańska Buława (dla  zawodników od rankingu PZSzach 1400) oraz Pierwsze Kroki 2014 (dla zawodników do rankingu PZSzach 1400).
Turnieje rozegrane zostały systemem szwajcarskim – na dystansie 7 rund w tempie 60'.

Obydwa turnieje zostały mocno obsadzone przez „Piątkowych” szachistów... również tych w wieku 18+. Dwudniową batalię można podsumować tak:
„Piątka” w rękach z bronią obuchową
Powaliła rywali metodą nową
Siła szachów w „Piątce” drzemie
Jak osiągnąć sukces? Zbieraj doświadczenie...

PIERWSZE KROKI 2014
Na szczególne wyróżnienie zasłużyła Julia Hanuszkiewicz, która grając w turnieju Pierwsze Kroki 2014 zdeklasowała pozostałych uczestników i zajęła I miejsce (zdobywając 6 z 7 możliwych punktów). Dodatkowo Julia wypełniła normę na III kategorię szachową – gratulujemy, tym bardziej, że była to mocno upragniona kategoria ;-)))
II miejsce zajął Włodzimierz Kalisiak – tata Przemka (IV miejsce - poza podium, ale było naprawdę blisko) oraz Małgosi (XXIII miejsce), która stawia powoli - ale jakże odważnie - swoje pierwsze kroki szachowe. Włodkowi, który startował jako bk – udało wypełnić się normę na IV kategorię szachową – gratulujemy!
V miejsce zajęła Gabriela Reszka – mama Basi (VII miejsce, Basia wykazała się ogromem cierpliwości i często jako ostatnia deska kończyła rundę w tym turnieju), oraz Zosi (III miejsce wśród kobiet w turnieju V Buława Hetmańska) a także żona Krzysztofa (X miejsce). Gabrysia wypełniła normę na III kategorię szachową – również gratulujemy i sama biorę się do roboty, żeby dorównać mojej starszej koleżance.
W tym miejscu gratulacje należą się całej rodzinie Reszków – ONI jak zwykle najliczniej reprezentują nasze Skierniewice. Pozostali rodzice bierzcie z nich przykład – Wy również możecie zostać szachowymi ambasadorami Skierniewic!
XI miejsce zajął Mateusz Wcześniak, a XV Krzysztof Wolniewicz – to „szachowe pierwszaki”, zaczynający przygodę z deskami i wkrótce na pewno pokażą na co naprawdę ich stać – póki co... gratulujemy dobrych wyników!
Na koniec (ale na deser – jak wisienka na torcie) parę słów o Antosiu Bartosiku … to nasz aktualnie najmłodszy zawodnik, który zajmując XVIII miejsce i zdobywając 3 pkt wypełnił normę na V kategorię szachową! Antoś oby tak dalej... trenerowi Bogusławowi Boderowi rośnie mały, ale jakże wielki zawodnik!

V BUŁAWA HETMAŃSKA 2014
Ten turniej należał do Mateusza Wysockiego, który rozstawiony na liście startowej z numerem 16, zakończył rywalizację na V miejscu wypełniając normę na II kategorię szachową! Świetny wynik – gratulujemy Mateusz, tym bardziej, że za chwilę rozpocznie się ciężka walka o wejście do finału Mistrzostw Polski – a kategoria daje większe możliwości, ale i zobowiązuje!
Na wyróżnienie zasługuje również Zuzia Łukasik, która zajęła I miejsce wśród dziewcząt (VII miejsce open) – nasza zawodniczka w tym turnieju zdobyła III klasę sportową – to również świetny wynik...gratulujemy!
Pozostałe dziewczynki Maria Sokół (II miejsce wśród dziewcząt), Zosia Reszka (III miejsce wśród dziewcząt) oraz Karolinka Szymajda (IV miejsce wśród dziewcząt) – wykazały się sportowym duchem rywalizacji...
Niestety „gorszy dzień” należał do Franka Bartosika oraz Adasia Grochulskiego... mamy nadzieję, że kolejny turniej to nowy bagaż doświadczeń, który zaprocentuje na najbliższych zawodach w Spale!

Wszystkim zawodnikom (tym młodszym i starszym) dziękujemy za dostarczenie porządnej dawki adrenaliny, przekazanie pozytywnej energii i przesłania: „szachy łączą, w szachach siła, oby wiecznie z nami była...”

Dzieciaki trzymamy za Was kciuki – Rodzice!

P.S.
Mirek – dzięki (jak zwykle) za utrwalenie najważniejszych chwil w obiektywie...

Kroniki Klubowe