50 Jubileuszowy Festiwal Szachowy im. Akiby Rubinsteina - podsumowanie

50 Jubileuszowy Festiwal Szachowy im. Akiby Rubinsteina - podsumowanie

 Duża grupa zawodniczek i zawodników Klubu Szachowego Piątka Skierniewice zakończyła sezon letni 50 Jubileuszowym Festiwalem Szachowym im. Akiby Rubinsteina rozgrywanym w Polanicy. Festiwal obfitował w różne szachowe wydarzenia – oprócz głównego turnieju szachów klasycznych były szachy szybkie, blitze, kloce i szachy Fischera… Działo się sporo!

Podopieczni trenera Bogusława Bodera grali w czterech głównych turniejach – ich postępy mogliśmy śledzić na naszej stronie. Wszyscy bez wyjątku, przy szachownicach dali z siebie wszystko. Efekty tych zmagań, jak to zwykle w życiu bywa, są różne.
Na wyróżnienie zasłużyło kilka osób.

Radek Psyk za wspaniały wynik w najtrudniejszym turnieju B, gdzie startował z miejsca 57 i ostatecznie zajął 14 miejsce zostawiając za sobą kilku odwiecznych rywali, jak choćby aktualny Indywidualny Mistrz Polski do 12 lat z tego roku. Wynik o tyle ciekawy, że w turnieju finałowym w Spale nie doszło do bezpośredniego starcia, a Radek jak pamiętamy, ostatecznie po wspaniałym finiszu zajął II miejsce zdobywając srebrny medal i tytuł Wicemistrza Polski.
Dodatkową satysfakcją jest uzyskanie rankingu 2265, wypełnienie kolejnej normy na kandydata oraz zdobycie I klasy sportowej. Fantastyczny turniej w wykonaniu naszego zawodnika!

Maćka Strzeleckiego, który w turnieju D z wynikiem 5,5 pkt uzyskał ranking 2000, zrobił normę na I kategorię i zdobył III klasę sportową.

Maćka Ciesielskiego za zajęcie II miejsca w turnieju E i sporo dodatkowych punktów ELO. Zwycięstwo w turnieju ważyło się do ostatniej rundy, w której Maciek musiał uznać wyższość zwycięzcy całego turnieju. Było sprawiedliwie, chociaż nie koniecznie po naszej myśli. Za rok na pewno nadarzy się okazja do rewanżu.

Małego, ale jakże walecznego Włodka Psyka, który w turnieju F zdobył 5,0 pkt, osiągnął ranking 1560 i zdobył III kategorię. Wspaniałe osiągnięcie zawodnika urodzonego w 2007 roku.

Michała Słomczewskiego, który w turniej D dzielnie się trzymał przez pierwszych siedem rund ale niestety, dwie ostatnie rundy z wyżej notowanymi przeciwnikami, nie przyniosły zdobyczy punktowych. Ostatecznie Michał uzyskał ranking 1950 i także może zaliczyć turniej do udanych.

Warto też zauważyć aktywność i zajmowanie czołowych miejsc w turniejach towarzyszących przez Macieja Raka.

Wśród płci pięknej reprezentowani byliśmy przez trzy nasze zawodniczki, które w swoim debiucie festiwalowym, zmagały się w turnieju F.
Najlepszy wynik osiągnęła Zuzanna Łukasik, która z dorobkiem 5,5 pkt zajęła VI miejsce.
Tylko punkt mniej wywalczyły IX Maria Sokół i X Anna Nowacka. Dziewczęta bardzo się starały, a zebrane doświadczenie na pewno będzie procentowało w czasie nadchodzących gier eliminacyjnych.

Wszystkim gratulujemy.

Trzymamy też oczywiście kciuki za tych, którym się nie powiodło albo powiodło się średnio – przed nami sezon jesiennych rozgrywek szachowych i jeśli znajdą w sobie determinację i chęć zwycięstwa – będzie dobrze.

Zpraszamy do naszej turniejowej galerii.

Do zobaczenia przy szachownicach!

I uszy do góry – za rok znów będą wakacje.

Kroniki Klubowe