IX Mistrzostwa Przedszkolaków Skierniewice 2014

IX Mistrzostwa Przedszkolaków Skierniewice 2014

Już po raz dziewiąty odbyły się w Szkole Podstawowej Nr 5 odbyły się Otwarte Szachowe Mistrzostwa Skierniewic Przedszkolaków.

W sobotę 22 marca rozegrano turniej w dwóch grupach na dystansie VII rund, w tempie 15 minut na każdego zawodnika. Stawką, oprócz tytułu, były miejsca dające promocję do I klasy Szkoły Podstawowej Nr 5 o profilu szachowym dla 8 najlepszych dziewczynek i 8 chłopców. Do turnieju zgłoszono 16 dziewczynek i 33 chłopców.

2014-03-mistrzostwa-przedszkolakow-012Mistrzynią Skierniewic Przedszkolaków roku 2013 została Barbara Reszka.
Drugie miejsce wywalczyła Karolina Kaczmarek, trzecie miejsce - Maja Bełc.

Tytuł Mistrza Skierniewic Przedszkolaków zdobył Mateusz Wcześniak.
Drugie miejsce wśród chłopców zajął Krzysztof Wolniewicz, a trzecie Jan Bobrowski.

Dla większości małych zawodników był to pierwszy sprawdzian ich szachowych umiejętności. Była sportowa rywalizacja, prawdziwe emocje, ale też świetna zabawa. Dzieci połączyły przyjemne z pożytecznym spędzając kilka sobotnich godzin na sali gry, przy okazji otrzymując miły upominek.

Na pewno trener Bogusław Boder uważnie obserwował uczestników szukając kandydatów na przyszłych arcymistrzów. Czy są tacy wśród fajnych maluchów biorących udział w sobotnim turnieju?

Gratulujemy zwycięzcom, ale także wszystkim uczestnikom i ich rodzicom, którzy cierpliwie wspierali swoje pociechy w ich pierwszych szachowych krokach. Zapraszamy wszystkich do naszej galerii turniejowej oraz szczegółowych wyników grupy dziewcząt i grupy chłopców.

Kroniki Klubowe