Wojewódzkie Eliminacje Drużynowych Mistrzostw Polski w Szachach Klasycznych - Suchedniów 2014

Drużyna Piątki Skierniewice najlepsza w województwie!

28 lutego w Sieradzu szachiści z klubu Piątka, podopieczni trenera Bogusława Bodera, reprezentowali swoje szkoły i miasto na Drużynowych Mistrzostwach Województwa Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych.

Drużyna z "podstawówki" przywiozła złoty medal i tytuł Drużynowego Mistrza Województwa, tym samym otrzymali awans do Mistrzostw Polski. Pokonali 11 innych szkół zdobywając łącznie 21.5 pojedynczych punktów oraz 12 punktów w starciach drużyn. Doskonałe wyniki uzyskali zawodnicy na I i II szachownicy - Radosław Psyk i Maciej Rak obaj zdobyli komplet 7.0 punktów. Swój debiut w drużynie mieli: Jakub Mechliński na III desce oraz Nadia Lipowska i Zuzanna Łukasik na IV desce. Ci młodzi szachiści także starali się mocno zdobywać cenne punkty dla drużyny. Trzeba podkreślić, że przed turniejem na liście startowej nasi zawodnicy sklasyfikowani byli na IX miejscu i pokonali 8 teoretycznie silniejszych zespołów.

201401-wojewodzkie-eliminacje-druzynowe-suchedniow-001Zespół gimnazjum, numer VII na liście startowej, przywiózł cenny brązowy medal. Drużyna w składzie: Maciej Osiński na I desce, Szymon Karwat na II desce, Natalia Najuch na III desce, Małgorzata Budzińska oraz Julia Wójcik jako rezerwowa na IV desce -zdobyła 20 pojedynczych punktów, co dało 10 punktów meczowych. Wszystkie szachownice grały bardzo dobrze, najlepiej jednak wypadła Małgorzata Budzińska zdobywając 6 punktów.

Turniej drużynowy nie należy do łatwych. Tutaj jest odpowiedzialność zbiorowa za każdy stracony punkt, dlatego zawodnicy muszą wykazać się nie tylko wiedzą, ale także wytrzymałością psychiczną i odpornością na stres.
Serdeczne gratulacje dla obu drużyn i życzenia samych sukcesów od wszystkich kibiców szachów w Skierniewicach.