XXIV TURNIEJ SZACHOWY O "PUCHAR GÓR OPAWSKICH" - podsumowanie
02.02.2014

Puchar Gór Opawskich 2014 przeszedł do historii.
Zawodnicy Klubu Szachowego Piątka Skierniewice, na pewno zaliczą ten międzynarodowy festiwal do udanych. W kategorii juniorów bardzo dobrze wypadł II+ 1906 Adam KOWALCZYK.

Pan Adam z dorobkiem 6,5 pkt zajął II miejsce i wypełnił normę na I kategorię szachową.

Miejsca pozostałych zawodników:

I++ 2058 Jan BUDZIŃSKI VI 5,5pkt.
I+ 1823 Radosław PSYK IX 5,5 pkt.
II 1351 Jakub MECHLIŃSKI XX 4,0 pkt.
II 1370 Szymon KARWAT XXV 3,5 pkt.
II 1396 Maciej RAK XXVII 3,0 pkt.
II 1224 Maciej CIESIELSKI XXVIII 3,0 pkt.

Nasza jedyna zawodniczka wśród juniorek I 1833 Aleksandra TARNOWSKA z dorobkiem 4,0 pkt. zajęła V miejsce.

Turniej B wygrał II 1351 Jakub MECHLIŃSKI z dorobkiem 4,0 pkt., a miejsce VI zajął II 1224 Maciej CIESIELSKI z dorobkiem 3,0 pkt.

Dodatkowymi atrakcjami festiwalu był rozegrany w dniu 28 stycznia Turniej Szachów Szybkich, w którym bardzo dobre V miejsce zajął I+ 1869 Radosław PSYK, a na X miejscu sklasyfikowano II 1379 Szymona KARWATA.

W konkursie rozwiązywania zadań bezkonkurencyjny okazał się Radek, miejsce VI przypadło Szymonowi, a na VII sklasyfikowano Macieja CIESIELSKIEGO.

Ostatnią imprezą festiwalu był rozegrany w dniu 1 lutego Turniej Szachów Błyskawicznych. Wśród kobiet I 1779 Aleksandra TARNOWSKA znalazła się tuż za podium i z dorobkiem 4,5 pkt. zajęła IV miejsce.

Juniorzy do lat 12 musieli uznać wyższość I+1943 Radosława PSYKA, który z dorobkiem 6,5 pkt wygrał zdecydowanie tą klasyfikację. Nasi pozostali reprezentanci II 1584 Maciej CIESIELSKI zajął miejsce IV, a II 1515 Jakub MECHLIŃSKI ukończył turniej na miejscu V.

Udział naszych reprezentantów w tym festiwalu należy przede wszystkim rozpatrywać pod względem szkoleniowym. Trener Bogusław BODER cały czas podkreśla, że liczy się przede wszystkim start w turnieju, gdzie musimy zmierzyć się z dużo silniejszym przeciwnikiem w trakcie długich partii turniejowych. Zebrane w ten sposób doświadczenie powinno procentować w turniejach rangi mistrzowskiej, które zbliżają się wielkimi korkami.

Dziękujemy wszystkim za piękną sportową walkę i serce włożone w każdą partię. Powodzenia na szachownicach w trakcie całego rozpoczynającego się sezonu.