Noworoczny Turniej Szachowy na kategorię - Zielonka 2014

Noworoczny Turniej Szachowy na kategorię - Zielonka 2014

Ten weekend był niezwykle pracowity dla sześciorga naszych szachistów. Jak już pisaliśmy, zagrali w Turniejach Noworocznych na kategorie szachowe w Zielonce. Pięcioro zagrało w dwudniowym, Noworocznym Turnieju na III i II kategorię szachową.
Najlepiej i jednocześnie najgorzej, poszło III 1224 Maciejowi Ciesielskiemu. Najgorzej, bo mimo że nie poniósł żadnej porażki, zajął to najgorsze IV miejsce. A najlepiej, bo był najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem Klubu Szachowego Piątka Skierniewice i zdobył II kategorię szachową. Serdecznie gratulujemy!

Dziewczęta zagrały na miarę swoich możliwości, a cel szkoleniowy, jakim było zagranie w turnieju z tempem 60 minut, został osiągnięty. Ta lekcja, na pewno zaprocentuje w poważnych turniejach eliminacyjnych i mistrzowskich.

201401-noworoczny-turniej-na-kategorie-zielonka-004Tymczasem, IV 1250 Barbara RESZKA, postanowiła spróbować swoich sił w Noworocznym Turnieju Szachowym na V i IV kategorię bez ograniczeń wiekowych. W tym VII rundowym turnieju, rozgrywanym w tempie 30 minut, została sklasyfikowana na I miejscu wśród dziewczynek.

A jak już tak dobrze szło, to zagrała również w Noworocznym Turnieju Szachowym na V i IV kategorię dla zawodników urodzonych do 2001 roku. W tym turnieju, rozgrywanym w podobnym systemie (VII rund w tempie 30 minut), zajęła I miejsce z dorobkiem 5,0 pkt.

Cała szóstka zawodników Klubu Szachowego Piątka Skierniewice, spisała się bardzo dobrze i jest przykładem jak miło i pożytecznie spędzić weekend. Specjalne podziękowania należą się oczywiście rodzicom. Bez ich zaangażowania nic by z tego pracowitego weekendu nie wyszło, ale jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, sami świetnie się przy tej okazji bawili, a niektórzy mogą się nawet pochwalić zdobyciem swojej pierwszej (na pewno nie ostatniej) kategorii szachowej.

Jeszcze raz wszystkim gratulujemy udanego startu.

Kroniki Klubowe