Grają Nasi!
24.11.2013

Grają Nasi!

Grają Nasi!

Można posiedzieć, ponudzić się, coś tam pooglądać, pograć na konsoli albo innym laptopie... I właściwie nikt, nie powinien mieć nic przeciwko, bo przecież upłynął właśnie kolejny, dłuuugi tydzień i należy się jakiś odpoczynek! Ale jak mawia trener Bogusław Boder „przeciwnik na pewno nie śpi, tylko się przygotowuje do walki i każda wolna chwila spędzona na sali gry, przy szachownicy, to szansa, że nie damy się zaskoczyć, gdy przyjdzie do spotkania w tej, być może najważniejszej partii w turnieju!”
Dlatego należy wstać rano i pojechać na najbliższą salę, gdzie organizator rozstawił szachownice i zegary, zapewnił ciszę, spokój, dach nad głową i ciepło, i spróbować udowodnić przeciwnikom, że się ma w głowie lepszy pomysł na wygranie partii szachowej.
Wstęp być może lekko przydługi, ale chcę w ten sposób docenić tych wszystkich zawodników Klubu Szachowego Piątka Skierniewice, którzy weekendowe lenistwo, zamienili na szachowe zmagania. Ale po kolei.

W dniach 23-24. 11. 2013r, na warszawskim Bemowie rozegrano „Jesienny turniej na III i II kategorię” VII rund w tempie 60 minut na zawodnika. W turnieju wystartowały:
III 1400 Zofia Reszka, która w dorobkiem 4,0 pkt wygrała klasyfikację dziewcząt i wypełniła normę na II kategorię szachową.
IV 1250 Weronika Jagodzińska, która z dorobkiem 2,0 pkt zajęła III miejsce wśród dziewcząt.

W dniu 24.11.2013r, rozegrano „Jesienny turniej na Bemowie, rocznik 2006 i młodsi” VI rund w tempie 30 minut na zawodnika. W turnieju wystartowali:
IV 1250 Barbara Reszka, która z dorobkiem 4,0 pkt zwyciężyła w kategorii dziewcząt (do podniesienia kategorii tym razem zabrakło niewiele).
V 1200 Przemysław Kalisiak, który z dorobkiem 4,0 pkt zajął VI miejsce w turnieju oraz zdobył IV kategorię szachową.
V 1200 Wojciech Jagodziński, który z dorobkiem 4,0 pkt, zajął IX miejsce.

Byli też i inni. W dniu 17.11.2013r w „V GRAND PRIX GÓR ŚWIĘTOKRZYSKICH - turniej II” wystartował III 1224 Maciej Ciesielski. Był naszym jedynakiem wśród 65 startujących zawodniczek i zawodników, ale czasem jest tak, że wystarczy jeden, byle był dobry. A Maciek był dobry... właściwie wśród zawodników do lat 10 był NAJLEPSZY! Z dorobkiem 6,0 pkt, rankingiem uzyskanym 1820, nie dał szans rówieśnikom w tym IX rundowym turnieju, rozgrywanym w tempie 15 minut na zawodnika.

Wśród Naszych zawodników nie brakuje też takich, którzy mimo pierwszych niepowodzeń i braku awansu do Mistrzostw Polski z turnieju o mistrzostwo makroregionu, starają się do tych mistrzostw zakwalifikować z turnieju „Ostatniej szansy”. I taką kwalifikację wywalczył III 1600 Karol Dziurdzia, który w dniach 11-16.11.2013 w Łazach k/Koszalina, w grupie C-9 z dorobkiem 6,5 pkt, zajął III miejsce i WYWALCZYŁ upragniony AWANS.

Serdecznie gratulujemy udanych startów, Naszym wszystkim zawodniczkom i zawodnikom.