III Turniej Szachowy Z SZACHAMI PRZEZ POLSKĘ - Zakopane 2013

III Turniej Szachowy Z SZACHAMI PRZEZ POLSKĘ - Zakopane 2013

Zmagania szachistów w Zakopanem zakończone!


Wspaniałym sukcesem zawodnika Klubu Szachowego Piątka Skierniewice I 1752 Radosława Psyka, zakończył się ten mocno obsadzony turniej. Nasz zawodnik z dorobkiem 6.5 pkt., wywalczył III miejsce w kategorii Open. Sukces okrasił wspaniałym rankingiem uzyskanym 2215, zdobytą normą kandydata na mistrza oraz II klasą sportową. Tym razem, Radek musiał uznać wyższość GM 2543 Vladimira Malaniuka oraz mistrza 2300 Marcina Krzyżanowskiego.

Gorąco gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Drugi z naszych zawodników II 1393 Jakub Mechliński, zdobył w turnieju 3,0 pkt. To był dla niego naprawdę trudny turniej, ale tylko rozgrywając trudne partie, można się czegoś nauczyć. Zdobyte miejsce XXIV nie wygląda być może okazale, ale należy pamiętać, że Jakub jest zawodnikiem urodzonym w 2005 roku i wszystkie partie rozgrywał z zawodnikami dużo starszymi od siebie. Mamy nadzieję, że uzyskany ranking 1600 i doświadczenia zdobyte na turnieju, znajdą odzwierciedlenie już w najbliższych wynikach tego obiecującego zawodnika.

Warto wspomnieć o wyniku naszych zawodników w turnieju blitza, który był jedną z imprez towarzyszących. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie (bo oficjalnie nie można znaleźć wyników), w turnieju blitza, Radek zajął III miejsce, a Kuba wysokie VI. Bardzo dobre wyniki i szkoda tylko że nigdzie nie można ich znaleźć. Jak czytamy w komunikacie były jeszcze inne imprezy ale na razie nie wiadomo nawet czy sie odbyły.

Serdecznie gratulujemy naszym szachistom!

Kroniki Klubowe