Międzywojewódzkie Indywidualne Mistrzostwa Młodzików i Juniorów Suchedniów 2013

Międzywojewódzkie Indywidualne Mistrzostwa Młodzików i Juniorów Suchedniów 2013

W Suchedniowie zgodnie z oczekiwaniami!

Naszym sukcesem w klasyfikacji drużynowej, zakończyły się rozgrywane w Suchedniowie, Eliminacje do MPJ i MPM 2014. Czas na gorąco podsumować dokonania młodych szachistów Klubu Szachowego Piątka Skierniewice.

W grupie wiekowej chłopców do lat 17, reprezentowani byliśmy przez II+ 1927 Adama Kowalczyka. Wierzymy, że przy obecnej formie przeciwników, spokojny awans i miejsce na najniższym stopniu podium, to jest wszystko, co można było osiągnąć. Gratulujemy awansu!

W grupie wiekowej do lat 13, mieliśmy trzech zawodników. I jak to bywa, los okazał się przewrotny. Najwyżej sklasyfikowany wśród naszych zawodników II 1533 Michał Słomczewski z dorobkiem 6,0 pkt zajął V miejsce, a grający z najsłabszym rankingiem III 1343 Szymon Karwat zagrał życiówkę – nie przegrał partii i do II miejsca w turnieju, dołożył zdobycie II kategorii. Super wynik i gratulacje!
Trzecim naszym zawodnikiem w tej kategorii był III w końcowej klasyfikacji II 1381 Maciej Rak. Maciek jak to Maciek... w II rundzie przegrał z liderem, z pozostałych partii, co się dało wygrał, resztę zremisował i … spokojnie może się przygotowywać do przyszłorocznych mistrzostw. Gratulujemy awansu!

W grupie wiekowej chłopców do lat 11, mieliśmy dwóch zawodników. II 1459 Maciej Strzelecki z siedmiu rozegranych partii zremisował trzy razy, ale wystarczyło to „tylko” do II miejsca. Piszę „tylko”, bo na pewno Maciek liczył na zwycięstwo i wicemistrzostwo, choć jest super wynikiem to jednak... No cóż, już za rok rewanż, będzie okazja żeby udowodnić, kto rządzi w tej grupie wiekowej.
Nasz drugi reprezentant III 1224 Maciej Ciesielski, z wynikiem 4,5 pkt, zajął IV miejsce i również zapewnił sobie awans. Gratulujemy naszym zawodnikom!

W grupie wiekowej chłopców do lat 9 o awans, walczyło sześciu naszych zawodników. Zgodnie z oczekiwaniami wygrał III 1393 Jakub Mechliński, zdobywca 8,0 pkt. Co stało się w IV partii będzie na pewno materiałem do analizy dla trenera Bogusława Bodera. My cieszymy się z kolejnego sukcesu Jakuba, dodatkowo okraszonego zdobyciem II kategorii!
Na najniższym stopniu podium z wynikiem 6,0 pkt, stanął II 1800 Łukasz Pytlos. IV miejsce zajął IV 1400 Franciszek Bartosik (III kategoria!) VII miejsce, III 1600 Karol Dziurdzia, IX miejsce III 1600 Mateusz Wysocki.
Nasz najmłodszy zawodnik IV 1400 Adam Grochulski z dorobkiem 2,5 pkt zajął XVI miejsce. Dziękujemy za wspaniałą walkę wszystkim naszym zawodnikom i gratulujemy awansu!

W grupie wiekowej dziewcząt do lat 9, II miejsce zajęła III 1400 Nadia Lipowska Bardzo dobry wynik 6,0 pkt, tytuł wicemistrzowski i wywalczenie awansu to wystarczające powody do zadowolenia i gratulacji dla naszej zawodniczki.
Tuż za podium, na IV miejscu znalazła się zdobywczyni 5,5 pkt, IV 1250 Maria Sokół Marysia do wywalczonego awansu dołożyła zdobycie III kategorii szachowej i na pewno może zaliczyć turniej do bardzo udanych.
Sklasyfikowana na V miejscu, z dorobkiem 5,5 pkt III 1400 Zuzanna Łukasik do VII rundy grała wspaniałe zawody. Turniej miał jednak IX rund i najwyraźniej zabrakło koncentracji, a może trochę szczęścia. Wniosek jest taki, że trzeba zrobić wszystko, żeby taka końcówka w wykonaniu tej walecznej zawodniczki, już nigdy się nie powtórzyła.
Pozostałe miejsca naszych zawodniczek: III 1400 Zofia Reszka zajęła miejsce XII z dorobkiem 4,0 pkt, IV 1250 Julia Hanuszkiewicz zajęła miejsce XIII z dorobkiem 3,5 pkt.

Z powyższego wynika, że trener Bogusław Boder dobrze przygotował swoich zawodników do turnieju. Że nie jest zadowolony z osiągniętych wyników?! A kiedy był?! Według niego, zawsze jest coś do poprawienia. Można zrobić lepszy ranking, zająć lepsze miejsce, wygrać więcej partii... ewentualnie jak już nie ma się czego przyczepić – być bardziej uśmiechniętym! Ale tylko przy takim podejściu do tej trudnej dyscypliny, można coś w niej osiągnąć. Na pewno jest dumny z postawy swoich podopiecznych i zrobi wszystko, co jest w jego mocy, żeby jak najlepiej przygotować ich do kolejnych startów.

Wszystkim zawodnikom Klubu Szachowego Piątka Skierniewice dziękujemy za wspaniałą sportową postawę i serce wkładane w każdą partię. Życzymy wytrwałości w przygotowaniu do przyszłorocznych mistrzostw i osiągnięcia jak najlepszych wyników.

W tym miejscu zamieszczamy link do naszej galerii.

Kroniki Klubowe