I Turniej Szachowy Cztery Pory Roku o Puchar Burmistrza Ursusa

Trwają przygotowania zawodników Klubu Szachowego Piątka Skierniewice do ostatniej fazy sezonu szachowego. Tym razem spotkali się koło Warszawy na I Turnieju Szachowym Cztery Pory Roku o Puchar Burmistrza Ursusa. Turniej grupy C dla zawodników urodzonych w 2005 roku i młodszych, rozegrany został 5 października na dystansie VI rund w tempie 30 minut na zawodnika, w którym wystartowały:

Tytuł Ranking Nazwisko i imię Kojarzenie,wyniki
IV 1250 Barbara Reszka Karta zawodniczki
IV 1250 Zofia Reszka Karta zawodniczki

Turniej trudny, wymagający od grających dużego skupienia na długim dystansie. Na pewno nie jest łatwo rozegrać w ciągu kilku godzin sześć partii, gdzie zawodnicy mają do dyspozycji po 30 minut do namysłu.
Rewelacyjny wynik osiągnęła Zosia, wygrywając klasyfikację dziewczynek z dorobkiem 5,0 pkt i uzyskując ranking 1551 (II miejsce w turnieju).
Jeszcze trudniejsze zadanie miała do wykonania młodsza z sióstr, Basia. Należy pamiętać, że zawodniczka urodziła się w 2007 roku i dla niej ten maraton, był na pewno bardzo męczący. Tym bardziej należy docenić zwycięstwa w I i IV rundzie z zawodnikami starszymi od siebie. Ostatecznie z dorobkiem 2,5 pkt zajęła III miejsce wśród dziewczynek.
Serdecznie gratulujemy naszym zawodniczkom.

Turniej grupy B rozegrano w dniach 5-6 października, dla zawodników od IV kategorii szachowej – VII rund na dystansie 60 minut dla każdego zawodnika. Wszyscy zawodnicy Klubu Szachowego Piątka Skierniewice, zostali sklasyfikowani w grupie turniejowej zawodników urodzonych do 2004 roku. W turnieju wystartowali:

Tytuł Ranking Nazwisko i imię Kojarzenie,wyniki
III 1600 Karol Dziurdzia I miejsce z dorobkiem 5,0 pkt.(X miejsce w klasyfikacji Open, ranking uzyskany 1738), Karta zawodnika
III 1600 Mateusz Wysocki III miejsce z dorobkiem 4,5 pkt., Karta zawodnika
IV 1250 Zuzanna Łukasik XI miejsce z dorobkiem 3,0 pkt, norma na III kategorię szachową, uzyskany ranking 1382; Karta zawodniczki
IV 1400 Franciszek Bartosik XIII z dorobkiem 3,0 pkt; Karta zawodnika
IV 1250 Julia Hanuszkiewicz XVIII miejsce z dorobkiem 2,0 pkt; Karta zawodniczki
IV 1250 Maria Sokół XX miejsce z dorobkiem 2,0 pkt; Karta zawodniczki
IV 1250 Nadia Lipowska XXI miejsce z dorobkiem 2,0 pkt; Karta zawodniczki

To był bardzo udany turniej w wykonaniu naszych młodych zawodniczek i zawodników. Biorąc pod uwagę silną konkurencję – w turnieju startowało 52 zawodników i zawodniczek, w tym 11 z rankingiem FIDE – możemy liczyć na dobry występ, zawodników Klubu Szachowego Piątka Skierniewice w eliminacjach Mistrzostw Polski, które odbędą się za kilkanaście dni w Suchedniowie.

Kroniki Klubowe