Drużynowe Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych Solina 2013 - podsumowanie
15.05.2013

Jesteśmy Drużynowymi Mistrzami Polski Szkół Podstawowych!

To były wspaniałe mistrzostwa w wykonaniu szachistów Klubu Szachowego Piątka reprezentujących drużynę Szkoły Podstawowej Nr 5 Zespołu Sportowych Szkół Ogólnokształcących ze Skierniewic.
Od pierwszej do rundy podjęli twardą walkę o tytuł i zakończyła się ona pełnym sukcesem. Można śmiało powiedzieć, że inwestycja w drużynę, która w 2010 roku pojechała po naukę do Karpacza, bardzo się opłaciła. W ciągu dwóch lat zdobyli 2 medale Drużynowych Mistrzostw Polski. W 2012 "srebro" i tytuł Drużynowych Wicemistrzów Polski, a w 2013 roku Złoty Medal i tytuł Drużynowych Mistrzów Polski Szkół Podstawowych.
Dodatkową satysfakcją dla zawodników było wygranie 1 deski przez I Radosława Psyka (10 pkt) i zajęcie II miejsc na 3 i 4 desce przez III Szymona Karwata (9,0 pkt) i II+ Natalii Najuch (8,5 pkt).

Forma Radka, spowodowała, że trenerzy przeciwników zaczęli szukać punktów swoich najsilniejszych zawodników na innych deskach. W efekcie, III Maciej Rak musiał toczyć zażarte boje na 2 desce z wyżej notowanymi przeciwnikami. Wywalczył 5,0 pkt, ale najważniejsze, że nie przegrał w siedmiu rundach.
Tak walcząca i uzupełniająca się drużyna, przygotowywana przed i w trakcie turnieju przez trenera Bogusława Bodera, musiała odnieść sukces. Przypomnijmy, że na liście startowej zawodnicy Klubu Szachowego Piątka reprezentujący ZSSO Szkoła Podstawowa Nr 5 w Skierniewicach, przed turniejem sklasyfikowani byli na XII miejscu. Na szczęście, jak mawia trener Bogusław Boder „rankingi nie grają!”. Co prawda, to prawda, Panie trenerze! Sukces naszej Piątki, został zauważony i odnotowany na Szacharni.
Serdeczne gratulacje i życzenia samych sukcesów na dalszą część sezonu dla całej drużyny od wszystkich kibiców szachów w Skierniewicach. Dziękujemy!