Puchar Polski Młodzików do lat 8 - podsumowanie

W majowy weekend w Poroninie nieprzerwanie królowały szachy! Dzień po Mistrzostwach Polski Przedszkolaków rozegrany został Puchar Polski do lat 8. Młodzi szachiści rozegrali 9 rund systemem szwajcarskim, 60 minut na zawodnika.
Zawodnicy Klubu Szachowego Piątka Skierniewice walczyli bardzo dzielnie przez cały czas trwania tych pełnych emocji zawodów.
W grupie chłopców najlepiej wypadł III 1600 Jakub Mechliński – z dorobkiem 7,0 punktów zajął VI miejsce. Przegrał tylko jedną partię i to z przeciwnikiem, który okazał się czarnym koniem turnieju. Świteny turniej w wykonaniu Jakuba.
IV 1400 Mateusz Wysocki zdobywając 5,0 punktów zajął XXXIV miejsce; pozostawił w tyle wielu zawodników z wyższym numerem startowym na liście.
IV 1400 Franciszek Bartosik zajął LVI miejsce z dorobkiem 4,0 punktów.
W zawodach brał udział także rok młodszy
V 1200 Przemysław Kalisiak
, który uzyskał 2,0 punkty – zapewne powalczy w przyszłym roku.
W grupie dziewcząt najlepszy wynik osiągnęła młodsza zawodniczka, która była bardzo blisko podium podczas Mistrzostw Przedszkolaków,
IV 1250 Nadia Lipowska. Zajęła wysokie XVII miejsce i uzyskała normę na III kategorię szachową! Będziemy kibicować za rok.
Dobrze spisały się także inne nasze szachistki:
IV 1250 Maria Sokół zajęła XXX miejsce z dorobkiem 4,0 punktów,
IV 1250 Zofia Reszka
– XXXII miejsce zdobywając 3,5 punkta,
IV 1250 Zuzanna Łukasik
– XXXV miejsce i także 3,5 punkta.
IV 1250 Barbara Reszka zajęła XLV miejsce – ta najmłodsza uczestniczka turnieju zdobyła 1,5 punkta. Liczymy, że Basia będzie reprezentować nasz klub na mistrzostwach w roku 2014 i 2015 – życzymy powodzenia!

Turniej można uznać za udany. Oprócz przeżywania szachowych emocji, dzieci mogły pływać w nowo oddanym basenie, korzystać z sali gier, boiska czy placu zabaw – wszystkie atrakcje z widokiem na góry. Wszystkim składamy gratulacje za sportową postawę i zaangażowanie. Zapraszamy do naszej galerii.