X Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Dzielnicy Targówek - podsumowanie
15.04.2013

Nasi grali w Turnieju „A” przeznaczonym dla uczniów szkół podstawowych klas 0-3 i młodszych (rok 2003 i młodsi), z dodatkową klasyfikacją w tej grupie dla zawodników z roku 2007 i młodszych. Turniej rozegrany był systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, tempo gry - 15 minut dla zawodnika.

Jak zwykle szachowa młodzież Klubu Szachowego Piątka Skierniewice walczyła bardzo dzielnie.

Doskonale spisał się Mateusz Wysocki, który swoimi 5 punktami wywalczył sobie dobre VII miejsce, a trzeba podkreślić, że wystartował z 32 pozycji. Udało mu się pokonać trzech zawodników z wyższą kategorią szachową! Dobrze walczyła także Nadia Lipowska, zdobywając 4 punkty i z 37 pozycji na liście startowej "wskoczyła" na 28 miejsce. Również 4 punkty zdobył Franciszek Bartosik.
Dzięki swojemu wynikowi – 3,5 punkta - na podium w swojej kategorii wiekowej stanęła Barbara Reszka (na zdjęciu), zajmując III miejsce. Troje szachistów uzyskało 3 punkty - Julia Hanuszkiewicz, Zofia Reszka i Jakub Magdziarz, 2,5 punkta uzyskał Adam Grochulski.

Wszyscy spisali się na medal - zamiast spędzać sobotę w domu, przed telewizorem albo komputerem, wybrali umysłowe potyczki i pracę nad własnym warsztatem szachowym. Zapraszamy wszystkich do naszej galerii.