II Memoriał Janusza Heka - podsumowanie

Zakończył się rozgrywany w dniach 9 – 10 marca w Puszczy Mariańskiej II Memoriał im. Janusza Heka, przeznaczony dla dorosłych i dzieci. Skierniewice reprezentowała liczna grupa szachistów z Radkiem Psykiem na czele. Rozegrano równolegle dwa turnieje – turniej A od rankingu PZSzach R≥1400 oraz turniej B poniżej rankingu PZSzach R<1400.

W turnieju A miejsce I zajął Radosław Psyk zdobywając 6.5 punkta z 7 możliwych. Miejsce 7 oraz tytuł najlepszego zawodnika do lat 12 przypadło Jakubowi Mechlińskiemu (3.5 pkt). Najlepszym zawodnikiem do lat 10 został Karol Dziurdzia (3.5 pkt) zajmując IX miejsce w turnieju. Miejsce X zajął Łukasz Pytlos (3 pkt), miejsce XIV Mateusz Wysocki (1 pkt).

W turnieju B miejsce III zajął Franciszek Bartosik zdobywając 5 punktów. Tytuł najlepszej zawodniczki oraz VIII miejsce w turnieju uzyskała Nadia Lipowska z dorobkiem 4 punktów. Kolejne miejsca naszych zawodników: Jakub Magdziarz (4 pkt), Wojciech Jagodziński (4pkt), Zuzanna Łukasik (4 pkt), Zofia Reszka (4 pkt), Włodzimierz Psyk (4 pkt), Amelia Bobrowska (3.5 pkt), Bartłomiej Strączyński (3 pkt), Maria Sokół (3 pkt), Hubert Pytlos (3 pkt), Paćkowski Dawid (3 pkt), Barbara Reszka (2 pkt), Adam Grochulski (2 pkt), Jan Bobrowski (2 pkt).

Wszystkim młodym szachistom gratulujemy i życzymy coraz lepszych wyników w kolejnych turniejach.

W wyniku przeoczenia na liście startowej, w pierwszej wersji artykułu, zamieściliśmy wyniki naszych szachistów bez uwzględnienia Dawida Paćkowskiego, który reprezentował Klub Szachowy Piątka Skierniewice i z dorobkiem 3 pkt. zajął w klasyfikacji generalnej 21 miejsce. Za niedopatrzenie serdecznie przepraszamy.

W tym miejscu zamieszczamy link do naszej mini galerii ze zdjęciami z turnieju.