XXIII Międzynarodowy Turniej Szachowy "Puchar Gór Opawskich" - Pokrzywna 2013
01.03.2013

Sezon 2013 rozpoczęty – zawodnicy klubu szachowego Piątka Skierniewice wzięli udział w XIII Międzynarodowym Turnieju o Puchar Gór Opawskich, który odbył się w dniach 9 – 17 lutego w pokrytej śniegiem miejscowości Pokrzywna. Mieli tam szansę zmierzyć się z wysokiej klasy szachistami, takimi jak pochodzący z Kijowa arcymistrz międzynarodowy Vadim Shiskin (ranking 2500). Został on, tak jak w roku 2012, zwycięzcą zawodów.

Spośród naszych najwyższe miejsce zajął Jan Budziński – z dorobkiem 5.5 punkta uplasował się na IX miejscu w całym turnieju oraz na II miejscu w klasyfikacji juniorów. Zaraz za nim na podium stanął Adam Kowalczyk (5.0 pkt), który dodatkowo został najlepszym zawodnikiem w kategorii rankingowej do 1800. Doskonale spisał się Radek Psyk (5.0 pkt), który mimo że nie brał udziału w ostatniej rundzie, zajął IV miejsce pośród juniorów, a także był najlepszy w rankingu do 2000. Miejsce XIII zajął Szymon Karwat (4.0 pkt).

W turnieju „B” II miejsce zajął Maciej Rak (3.5 pkt) – jednocześnie najlepszy zawodnik do lat 12, III miejsce Maciej Ciesielski (3.0 pkt), IV miejsce Jakub Mechliński (3.0 pkt).

W tym miejscu zamieszczamy link do naszej galerii i życzymy zawodnikom, żeby zdobyte w Pokrzywnej doświadczenie zaprocentowało podczas kolejnych zawodów.