XXII Międzynarodowy Turniej o Puchar Gór Opawskich - podusmowanie

XXII Międzynarodowy Turniej Szachowy o „Puchar Gór Opawskich”

W dniach 28 styczeń – 5 luty, pięknej zimowej scenerii Gór Opawskich, w miejscowości Pokrzywna, został rozegrany po raz 22 międzynarodowy turniej szachowy, w którym jak co roku udział wzięli zawodnicy KS „Piątka” Skierniewice. Są to pierwsze w roku tak poważne zawody będące przygotowaniem do nadchodzących Mistrzostw Polski. Trener Bogdan Boder celowo wybiera przed mistrzostwami turniej, w którym jego podopieczni mogą zmierzyć się z silniejszymi, dorosłymi już zawodnikami.
W tym roku Mistrzem Gór Opawskich został zawodnik z Ukrainy Shishkin Vadim (ranking 2461). Wyniki skierniewickich szachistów są, jak na tą klasę zawodów, bardzo obiecujące. Tomasz Klepaczka zajął II miejsce wśród juniorów turnieju zdobywając 6,5 pkt (zajął bardzo wysokie jak na juniora VI miejsce w całym turnieju). Aleksandra Tarnowska była najlepszą juniorką z dorobkiem 5 pkt. Najlepszym zawodnikiem w kategorii rankingowej do 1800 został Adam Kowalczyk (5,5pkt), a Emil Osiński w tej samej kategorii zajął III miejsce (4,5pkt). W kategorii rankingowej do 2000 IV miejsce wywalczył Jan Budziński (5,5 pkt). W turnieju „B” III miejsce zdobył Maciej Ciesielski (3pkt). Pozostałe wyniki: Najlepsze juniorki – Małgorzata Budzińska VI miejsce, Natalia Najuch IX. Zawodnicy do lat 12: Radosław Psyk – IV, Maciej Rak – VII, Michał Słomczewski – IX. Zawodnicy z rankingiem do 2000: Kamil Osiński – VIII.
Dodatkowym sukcesem są uzyskane normy na wyższe kategorie Polskiego Związku Szachowego: Tomasz Klepaczka norma na kandydata, Adam Kowalczyk norma na I kategorię, Emil Osiński norma na I kategorię. Poza wynikami zawodnicy zdobyli cenne doświadczenie, które będzie procentować podczas kolejnych zmagań przy szachowych stolikach.