Akademickie Mistrzostwa Polski

Brązowy medal Mateusza Kołosowskiego na Akademickich Mistrzostwach Polski w Katowicach

W czasie minionego weekendu t.j. w dniach 6-9 stycznia w Katowicach odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w szachach. Zawodnicy reprezentujący 36 uczelni rywalizowali w trzech turniejach: w turnieju indywidualnym mężczyzn, turnieju indywidualnym kobiet oraz w turnieju drużynowym. Każda drużyna składała się z 6 zawodników, a w jej składzie musiała grać co najmniej kobieta. Zarówno w turnieju indywidualnym jak i drużynowym wystąpił zawodnik skierniewickiej Piątki – Mistrz Międzynarodowy - Mateusz Kołosowski, reprezentując swoją macierzystą uczelnię - Uniwersytet Wrocławski. W turnieju indywidualnym na 206 zawodników Mateusz zajął piąte miejsce w klasyfikacji generalnej oraz trzecie miejsce w klasyfikacji uniwersytetów i tym samym został nagrodzony brązowym medalem. W turnieju tym Mateusz przegrał swoje partie jedynie z arcymistrzami Wojciechem Moranda i Kamilem Mitoniem, którzy zajęli odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w tych zawodach. W turnieju drużynowym Uniwersytet Wrocławski z Mateuszem w składzie zajął 4 miejsce w klasyfikacji uniwersyteckiej oraz 11 w klasyfikacji generalnej.
Warto dodać, że medal Mateusz nie był jedynym sukcesem skierniewickich szachów podczas tych zawodów, gdyż drugie miejsce w turniej indywidualnym kobiet zajęła Arcymistrzyni Joanna Majdan – Gajewska reprezentując barwy Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. W obu turniejach wystąpiła również studentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu – Magda Kowara.
Choć rozsiani po całej Polsce, skierniewiccy szachiści nie dają o sobie zapomnieć. Oby tak dalej!