Mistrzostwa Makroregionu łódzko-świętokrzyskiego Łączna 2011 - podsumowanie
15.10.2011

W dniu 15.10.2011r zakończyły się Mistrzostwa Makroregionu łódzko-świętokrzyskiego, które rozgrywane były w Łącznej k/Kielc. Zgodnie z oczekiwaniami, zawodnicy Klubu Szachowego „PIĄTKA” Skierniewice, zdominowali rozgrywki. Awans do finałów przyszłorocznych Mistrzostw Polski, wszystkich startujących w turnieju wychowanków trenera Bogusława Bodera, został przypieczętowany zwycięstwem w czterech kategoriach wiekowych. Dodajmy, że tylko troje z trzynastu zawodników nie znalazło swojego miejsca na podium.

Przebieg rywalizacji można było śledzić na bieżąco na naszej stronie, a dokonania naszych zawodników przedstawiamy poniżej:

C-9 Ciesielski Maciej IV 1400 6,5 pkt II gralem-powyzej-rankingu

W tym miejscu specjalne życzenia dla zawodników, którzy wywalczyli kategorie. W grupie C-15 Adam Kowalczyk wywalczył I kateogrię i Maciek Ciesielski, który w grupie C-9 wywalczył kategorię III.

Gratulacje!

Na koniec do tej beczki miodu, tradycyjna łyżka dziegciu. Zarząd i trener z niepokojem myślą o przyszłorocznym budżecie klubu. Tak pokaźna liczba finalistów to na pewno powód do dumy, ale też i ogromny wysiłek finansowy dla klubu. No i marzy się wszystkim w klubie obrona tytułu szachowych Mistrzów Świata Szkół, który przypomnijmy, został wywalczony w tym roku w Krakowie. A są przecież, Mistrzostwa Europy Szkół, na których również zawodnicy naszego klubu nie byliby bez szans. Jednym słowem, cele są jasne, potencjał do ich realizacji również jest. Zgodnie z regułą, wszystko zależy od środków do realizacji tych celów. Jesteśmy jednak przekonani, że władze Naszego Miasta przychylnie spojrzą na grupę sportowców, reprezentujących tak licznie Skierniewice na imprezach najwyższej rangi.