Międzynarodowy Festiwal Szachowy im. Akiby Rubinsteina Polanica 2011 - podsumowanie

Zakończył się Międzynarodowy Festiwal Szachowy im. Akiby Rubinsteina Polanica 2011. Zawodnicy Klubu Szachowy Piątka Skierniewice startowali w trzech grupach turniejowych, uzyskując wiele wartościowych wyników. Relacje z poszczególnych turniejów, wraz z transmisją on-line były na bieżąco udostępnione na naszej klubowej stronie i każdy zainteresowany zna wyniki poszczególnych rund.

Na szczególną uwagę zasługują wyniki zawodników, grających w silnie obsadzonym turnieju B.

I++ 2144 Klepaczka Tomasz z wynikiem 6,0 pkt uzyskał ranking 2234 oraz wypełnił normę na kategorię PZSZACH k. Pan Tomasz w kategorii junior zajął IV miejsce.

I 1945 Budziński Jan z wynikiem 5,0 pkt uzyskał ranking 2130 i w klasyfikacji zawodników z rankingiwm do 2000 zajął III miejsce.

II 1731 Osiński Emil z wynikiem 5,0 pkt uzyskał ranking 2000 oraz wypełnił normę na kategorię PZSZACH I i w klasyfikacji zawodników z rankingiem do 2000 zajął VII miejsce.

I 1805 Tarnowska Aleksandra z wynikiem 4,0 pkt uzyskała ranking 1960 i w kategorii kobiet zajęła IX miejsce.

II+ 1830 Kowalczyk Adam z wynikiem 4,0 pkt uzyskał ranking 1880 i w klasyfikacji zawodników z rankingiem do 2000 zajął XXX miejsce.

W turnieju D

II+ 1676 Osiński Kamil z wynikiem 6,0 pkt ranking uzyskany 2000, wypełnił normę na kategorię PZSZACH I i wśród zawodników z rankingiem do 1700 zajął III miejsce;

II 1800 Psyk Radosław z wynikiem 4,5 pkt ranking uzyskany 1784 w klasyfikacji rankingu do 1500 zajął VII miejsce.

W do turnieju D zgłoszeni zostali równierz zawodnicy, którzy mieli startować w turnieju E. Dołączona czwórka zagrała na miarę swoich możliwości i z analizy poszczególnych partii na pewno wyniknie, że mogło być lepiej... ale pewnie też i gorzej. Cieszymy się z tego co jest, a już na pewno z faktu rozegrania IX rund w bardzo silnie obsadzonym turnieju. To może tylko procentować w przyszłości!

W turnieju F bardzo długo wydawało się, że nasi zawodnicy w komplecie znajdą się na podium. Skończyło się na tym że:

III 1600 Rak Maciej z dorobkiem 7,0 pkt zajął II miejsce,

III 1600 Strzelecki Maciej z dorobkiem 6,0 pkt zajął VIII miejsce.

Na prawdę bardzo dobry start zawodników, którzy są naszą nadzieją na przyszłość. Serdecznie im gratulujemy!

Podsumowując, dziękujemy wszystkim zawodnikom za godne reprezentowanie barw klubowych.

Oddzielne podziękowania składamy trenerowi Bogusławowi Boderowi. Zawsze dziękujemy mu za działalność sportową. Dzisiaj chcieliśmy dołączyć również podziękowania za to, że po raz kolejny, wyjazd i pobyt tak licznej grupy zawodników, odbył się bez większych problemów i nasze pociechy, całe i zdrowe, dotarły do domów. Na prawdę szczere słowa uznania.

I po Festiwalu... i co gorsze, po WAKCJACH!

Korzystając z okazji, chcieliśmy życzyć wszystkim zawodnikom, Klubu Szachowego Piątka Skierniewice, udanego (ze szczęśliwym finałem!) Nowego Roku Szkolnego 2011/2012. Do zobaczenia na zajęciach klubowych i na salach turniejowych.

Kroniki Klubowe