Mistrzostwa Polski w Szachach

Enea Mistrzostwa Polski w Szachach

Budimex Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach

Od 12 lutego 2010 roku, trwają Indywidualne Mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn. Turniej rozgrywany jest w Warszawie, co nawiązuje do tradycji rozgrywania finałów w największych polskich miastach i wielkiego szachowego święta.

Jest to niezwykle istotne z punktu widzenia promocji szachów. Sprzyja zainteresowaniu ze strony mediów i kibiców, a to jest szczególnie ważne dla potencjalnych sponsorów.

Między innymi dzięki takiemu podejściu do mistrzostw, fundusz nagród w tym roku wynosi – 100.000 zł łącznie w obu turniejach (65.000 w turnieju mężczyzn i 35.000 w turnieju kobiet), a także nagrody dodatkowe, m.in. pokrycie kosztów wyjazdu na Mistrzostwa Europy dla trzech najlepszych pań i trzech najlepszych panów.

Zgodnie z oczekiwaniami organizatorów, na starcie zjawili się najlepsi polscy szachiści. W turnieju startuje 22 mężczyzn i 10 kobiet. Mistrzostwa Polski Mężczyzn rozgrywane, są systemem szwajcarskim, natomiast Mistrzostwa Polski Kobiet systemem kołowym.

Nas oczywiście, najbardziej interesują dokonania naszego arcymistrza Grzegorza Gajewskiego, obecnie PGNiG Polonia Warszawa i jego żony Joanny Majdan-Gajewskiej reprezentującej AKSz "Hetman-Politechnika Koszalińska" Koszalin.

Przebieg rywalizacji można śledzić na stronie organizatora http://www.mp2011.pl/node/1

Kroniki Klubowe