Puchar Gór Opawskich - podsumowanie

Puchar Gór Opawskich - podsumowanie

Od 22 stycznia śledziliśmy przebieg XXI Międzynarodowego Turnieju Szachowego o Puchar Gór Opawskich, który, jak co roku, rozgrywano w Pokrzywnej. Przyszedł czas na podsumowanie.

Turniej zakończył się sukcesem naszej juniorki, Aleksandry Tarnowskiej. Nasza zawodniczka, z dorobkiem 5,0 pkt. wygrała klasyfikację kobiet, pokonując kilka bardziej utytułowanych zawodniczek. O sile jej gry mogli też przekonać się niektórzy zawodnicy, z którymi toczyła wyrównane pojedynki.
Serdecznie gratulujemy!
W turnieju open, wśród naszych zawodników najwyżej sklasyfikowany został Tomasz Klepaczka. Dzięki wspaniałej końcówce i zwycięstwach w trzech ostatnich partiach, zajął bardzo dobre, VI miejsce, uzyskując 6,5 pkt.
Kilka wartościowych wyników zanotowali również Jan Budziński, XI miejsce wśród juniorów z dorobkiem 5,0 pkt., oraz Adam Kowalczyk XIV miejsce z 4,5 pkt.

Na prośbę trenera Bogdana Bodera do turnieju głównego, zostali dopuszczeniu juniorzy młodsi. Dzięki temu, rozegrali po kilka rund z dużo silniejszymi od siebie przeciwnikami. Czy rozegrane partie i zdobyte doświadczenie przełożą się w jakiś sposób na wyniki? Tego dowiemy się już marcu, kiedy to rozegrane zostaną indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów. Ich udział w turnieju można podsumować stwierdzeniem, że „szkoleniowy cel został osiągnięty”, a słowa uznania trenera za postawę i serce wkładane w poszczególne partie, powinny, choć częściowo zrekompensować brak zwycięstw i stres związany z konfrontacją z silniejszymi zawodnikami.

Niestety, pomimo dobrego startu, żadnemu z trzech naszych reprezentantów nie udało się wygrać turnieju do lat 12. Najwyżej sklasyfikowano Macieja Raka, który z dorobkiem 6,0 pkt. zajął III miejsce. Debiutant Maciej Strzelecki z dorobkiem 5,5 pkt. zajął V miejsce. Szymon Karwat, 5,0 pkt. został sklasyfikowany na VI miejscu.
Szczególne słowa uznania należą się w tym miejscu Maciejowi Strzeleckiemu, który uzyskał III kategorię!

Wszystkim zawodnikom startującym w turnieju życzymy samych udanych startów.

Wyniki: turniej główny oraz juniorzy do lat 12

Kroniki Klubowe