JESTEŚMY NAJLEPSI W WOJEWÓDZTWIE ŁÓDZKIM!
04.06.2024

JESTEŚMY NAJLEPSI W WOJEWÓDZTWIE ŁÓDZKIM!

Długi weekend spędziliśmy w Sulejowie, gdzie odbyły się trzy ważne wydarzenia szachowe: Mistrzostwa Województwa w Szachach Klasycznych, Mistrzostwa Województwa w Szachach Błyskawicznych oraz Drużynowe Mistrzostwa Województwa w Szachach Szybkich. ?
 
Nasz klub zdobył I miejsce w klasyfikacji generalnej wszystkich klubów, wyprzedzając takie ważne ośrodki szachowe jak Łowicz, Łódź i Bełchatów. To ogromny sukces dla naszej drużyny! ?
 
Sześcioosobowa drużyna w składzie: Jan Durzyński, Szymon Boryna, Miłosz Boncela, Grzegorz Sułek, Patrycja Kochanowska oraz Blanka Wiśniewska, zajęła I miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Juniorów w Szachach Szybkich. ?
 
Pięcioosobowa drużyna w składzie: Jakub Kochanowski, Ksawery Żałoba, Ignacy Kaniewski, Aniela Kochanowska i Kornelia Kroc, zajęła I miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Młodzików w Szachach Szybkich. ?
 
Indywidualne wyniki naszych zawodników są imponujące:
? Jan Durzyński - III miejsce do lat 18 w Szachach Klasycznych, I miejsce do lat 18 w Szachach Błyskawicznych.
? Szymon Boryna - III miejsce do lat 14 w Szachach Klasycznych, II miejsce do lat 14 w Szachach Błyskawicznych.
? Patrycja Kochanowska - I miejsce do lat 14 w Szachach Klasycznych, I miejsce do lat 14 w Szachach Błyskawicznych, I miejsce w klasyfikacji generalnej dziewcząt.
? Zuzanna Górecka - II miejsce do lat 14 w Szachach Błyskawicznych.
? Miłosz Boncela - I miejsce do lat 12 w Szachach Klasycznych.
? Blanka Wiśniewska - I miejsce do lat 12 w Szachach Klasycznych, I miejsce w klasyfikacji generalnej dziewcząt, I miejsce do lat 12 w Szachach Błyskawicznych.
? Grzegorz Sułek - II miejsce do lat 12 w Szachach Klasycznych.
? Jakub Kochanowski - II miejsce do lat 10 w Szachach Klasycznych.
? Ignacy Kaniewski - II miejsce do lat 8 w Szachach Klasycznych, I miejsce do lat 8 w Szachach Błyskawicznych.
? Kacper Madej - III miejsce do lat 8 w Szachach Błyskawicznych.
 
Przed nami wakacje, a to oznacza odpoczynek od szkoły, ale nie od szachów! ?️♟️ Czekają nas obóz szachowy, Mistrzostwa Europy oraz Polski w Szachach Szybkich i Błyskawicznych, liczne turnieje weekendowe oraz festiwale szachowe. ?♟️?
Dziękujemy trenerom Bogusławowi Boderowi i Justynie Świderskiej za przygotowanie zawodników do mistrzostw.