Kolejne sukces naszych zawodników na Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w szachach.
16.06.2023

Kolejne sukces naszych zawodników na Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w szachach.

Z przyjemnością informujemy o ogromnych sukcesach naszych zawodników na Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w szachach klasycznych i błyskawicznych rozgrywanych w Spale w długi czerwcowy weekend, gdzie o najwyższe laury walczyli szachiści z klubów całego województwa.

W drużynowych Mistrzostwach Województwa Juniorów w szachach szybkich naszą drużynę reprezentowali: Antoni Rosa, Jan Durzyński, Szymon Boryna, Zuzanna Górecka i Patrycja Kochanowska. Z kolei podczas Drużynowych Mistrzostw Województwa Młodzików w szachach szybkich, barw naszego klubu bronili Grzegorz Sułek, Jakub Kochanowski, Władysław Świderski i Ida Górecka. Obie drużyny mogą się pochwalić zdobyciem Mistrzostwa Województwa.

Podczas indywidualnych rozgrywek w szachach klasycznych do lat 18 Antoni Rosa wywalczył II miejsce, Szymon Boryna V miejsce, a Jan Durzyński X miejsce. W kategorii dziewcząt Patrycja Kochanowska stanęła na najwyższym stopniu podium. Patrycja triumfowała także w kategorii D12, natomiast Szymon Boryna zdobył złoto w kategorii C12, gdzie brązowy medal wywalczył Miłosz Boncela. Antoni Rosa uplasował się na drugim miejscu w kategorii C14.

W szachach klasycznych do lat 10 triumfował Jakub Kochanowski, a tuż za nim uplasował się Grzegorz Sułek. Oboja zawodnicy powtórzyli swój sukces także w kategorii C10.

W turnieju szachów błyskawicznych do lat 18 na trzecim miejscu uplasował się Jan Durzyński, Szymon Boryna zajął VI miejsce, a Zuzanna Górecka VIII miejsce. Antoni Rosa zajął X miejsce. Wśród dziewcząt pierwsze miejsce wywalczyła Zuzanna Górecka, drugie miejsce przypadło Patrycji Kochanowskiej. Obie zawodniczki powtórzyły swoje wyniki w kategorii D12. W kategorii C12 pierwsze miejsce zdobył Szymon Boryna, a drugie miejsce Miłosz Boncela. Jan Durzyński zajął II miejsce w kategorii C14.

W szachach błyskawicznych do lat 10 Grzegorz Sułek zajął IV miejsce, a Jakub Kochanowski VI miejsce. Ida Górecka zdobyła srebro w kategorii D8, a Grzegorz Sułek zdobył brąz w kategorii C10.