Radek Psyk z pierwszą normą arcymistrzowską!
05.06.2023

Radek Psyk z pierwszą normą arcymistrzowską!

Z dumą i radością informujemy, że nasz zawodnik, Radosław Psyk, wygrał Turniej Arcymistrzowski w Przeworsku! Turniej odbył się w dniach 29 maja - 4 czerwca, gromadząc przy szachownicach zawodników z Polski i Europy, w tym trzech arcymistrzów oraz pięciu mistrzów międzynarodowych.

Radek, utrzymując wspaniałą formę, kontynuował swoją dobrą passę podczas startów w silnych turniejach. Po zdobyciu tytułu Mistrza Polski do lat 20 pod koniec zeszłego roku, tym razem triumfował bez doznania żadnej porażki. Wygrał 4 partie (w tym 2 z arcymistrzami) i zremisował 5 innych, zdobywając imponujący wynik 6,5 punkta.

Ta świetna wygrana przyniosła Radkowi pierwszą z trzech wymaganych norm do uzyskania prestiżowego tytułu Arcymistrza. Jest to znakomite osiągnięcie, które nie tylko pokazuje jego niesamowite umiejętności, ale także wytrwałość i pasję do gry w szachy.

Dziękujemy Radosławowi za niesamowite reprezentowanie naszego klubu na szachowej arenie międzynarodowej! Gratulacje dla Radka za jego niesamowity sukces i trzymamy kciuki za kolejne zwycięstwa!