Patrycja Kochanowska brązową medalistką Mistrzostw Polski Juniorów w szachach klasycznych.
23.05.2023

Patrycja Kochanowska brązową medalistką Mistrzostw Polski Juniorów w szachach klasycznych.

Sześciu zawodników reprezentujących nasz klub Piątka Skierniewice rywalizowało w Darłówku od 6 maja 2023 roku w finałach Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów w szachach klasycznych. Te prestiżowe zawody były częścią Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 'Zachodniopomorskie 2023'. Turniej, rozgrywany w tempie szachów klasycznych (90’/40+15’+30” bonus na ruch), skupił młode talenty szachowe z całej Polski, podzielone na dwie kategorie wiekowe: do lat 12 i do lat 14.

Reprezentacja naszego klubu liczyła sześć osób: Patrycję Kochanowską, Zuzannę Górecką, Blankę Wiśniewską, Antoniego Rosę, Jana Durzyńskiego i Szymona Borynę.

Patrycja Kochanowska wywalczyła brązowy medal w kategorii do lat 12, zdobywając 7 punktów. Przez cały turniej utrzymywała się na czołowych pozycjach, jednak porażka w ostatniej rundzie spowodowła stratę srebnego medalu.

Zuzanna Górecka uplasowała się na 14. miejscu w tej samej kategorii. Jej dobra forma w pierwszej części turnieju zapowiadała silne rywalizowanie o medal, niestety pechowa porażka z pózniejszą wicemistrzynią Polski oraz kolejne partie spowodowały, że turniej zakończyła poza czołową dziesiątką.

Blanka Wiśniewska zakończyła rywalizację na 29. miejscu zdobywając 4,5 punktu, natomiast w kategorii chłopców do lat 12, Szymon Boryna zajął 23. miejsce również z wynikiem 4,5 punktu. Pomimo bardzo dobrego początku turnieju i zwycięstw nad silniejszymi przeciwnikami, Szymon nie zdołał utrzymać tempa w kolejnych rundach.

W kategorii do lat 14 nasz klub reprezentowali Antoni Rosa i Jan Durzyński, którzy zajęli odpowiednio 35. miejsce z wynikiem 4 punktów i 42. miejsce z wynikiem 3,5 punktu.

Warto też dodać że nasz klub zajał VII miejsce w klasyfikacji klubowej Mistrzostw, co jest bardzo dobry wynikiem biorąc pod uwagę że w zawodach startowało ponad 200 najlepszych juniorów w Polsce.

Mimo niektórych trudności, wszyscy nasi zawodnicy pokazali determinację, umiejętności oraz sportowy duch. Jesteśmy dumni z ich wysiłków i wkładu, który włożyli w ten turniej i czekamy na kolejne sukcesy w przyszłości.

Gratulujemy wszystkim naszym młodym szachistom oraz trenerom: Bogusławowi Boderowi i Justynie Świderskiej, jesteśmy dumni z ich występów na tak prestiżowych zawodach! Czekamy na kolejne sukcesy.