Nasz drużyna zdobyła Złoto podczas Ogólnopolskich Igrzyskach Dzieci w Szachach Drużynowych!
28.04.2023

Nasz drużyna zdobyła Złoto podczas Ogólnopolskich Igrzyskach Dzieci w Szachach Drużynowych!

Młodzi Szachiści z Klubu "Piątka" Skierniewice Zdobywają Złoto!

Z ogromną radością informujemy, że drużyna Klubu Szachowego "Piątka" Skierniewice, reprezentująca Szkołę Podstawową nr 5 w Skierniewicach, wywalczyła złoty medal na Ogólnopolskich Igrzyskach Dzieci w Szachach Drużynowych, które odbyły się w dniach 25-28 kwietnia w Fojutowie.

Nasi młodzi szachiści - Jan Durzyński, Szymon Boryna, Miłosz Boncela, Zuzanna Górecka i Blanka Wiśniewska - wykazali się niezwykłym zangażowaniem oraz determinacją, nie doznając żadnej porażki podczas turnieju. Drużyna zdobyła łącznie 21 punktów (10 wygranych i 1 remis), pokonując 20 innych szkół z całego kraju.

Wśród naszych zawodników wyróżnili się również indywidualnie:

- Jan Durzyński - I miejsce na I szachownicy (10 pkt na 11)

- Zuzanna Górecka - I miejsce na IV szachownicy (10 pkt na 11)

- Miłosz Boncela - II miejsce na III szachownicy (8,5 pkt na 10)

Serdeczne gratulacje dla wszystkich zawodników oraz ich trenerów za wspaniałe osiągnięcia i reprezentowanie naszego klubu na arenie ogólnopolskiej. Jesteśmy z Was bardzo dumni!