Szachiści “Piątka” na Indywidualnych Mistrzostwach Polski do lat 20
15.12.2020

Siódme miejsce Radosława Psyka – to najlepszy skierniewicki wynik podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski do lat 20 w szachach. Zawody zostały rozegrane na początku grudnia w miejscowości Pokrzywna.

W sumie w mistrzostwach nasze miasto i Klub Szachowy Piątka Skierniewice reprezentowali: Radosław Psyk, Antoni Rosa, Jakub Kowalczyk, Jan Durzyński oraz Szymon Boryna. Najlepiej spisał się nasz najbardziej doświadczony zawodnik, Radosławow Psyk, który po bardzo dobrym wystepie uplasował się na 7 miejscu. Medal był o krok. Skierniewiczanin przegrał minimalnie, małymi punktami z brązowym medalistą, a do drugiego miejsca stracił zaledwie pół punktu.

Bardzo dobrze zaprezentowali się młodsi zawodnicy, szczególnie Szymon Boryna (9 lat) i Antek Rosa (11 lat). Ten drugi odnotował 4 remisy z zawodnikami o wiele wyższych rankingach. Mamy nadzieję, że zebrane cenne doświadczenie w walce z tak wymagającymi przeciwnikami zaprocentuje w kolejnych startach.

Trzymamy kicuki za kolejne występy!!!

Zadanie Indywidualne Mistrzostwa Polski do lat 20 zostało zrealizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Skierniewice