Mistrzostwa Polski Młodzików i Juniorów w Szklarskiej Porębie

Mistrzostwa Polski Młodzików i Juniorów w Szklarskiej Porębie

Mistrzostwa Polski Młodzików i Juniorów w Szklarskiej Porębie

Na przełomie lutego i marca (23.02-03.03 b.r) w  Szklarskiej Porębie rozegrano  Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 10. Do walki ruszyło 134 zawodników z całej Polski wyłonionych w makroregionalnych Eliminacjach Międzywojewódzkich oraz mających awans z Półfinałów Mistrzostw Polski. Najlepsza piątka z poprzedniego roku w Pucharze Polski do lat 8 oraz MP do lat 10 miała zapewniony automatyczny awans. Na mistrzostwach nasz klub reprezentowało 4 zawodników: Jakub Kowalczyk, Krzysztof Wichrowski, Antoni Rosa i Antonina Dudek.

Najlepiej wypadł Antek Rosa (6 pkt) zajmując 10 miejsce w Polsce co dało mu kwalifikacje do udziału w ME w Bratysławie. Gratulacje !! Dobrze zaczął również Krzysztof Wichrowski, który w pierwszych czterech rundnach zanotował trzy zwycięstwa.  W dalszej części turnieju  grał ze zmiennym szczęściem w sumie uzyskując  5 pkt. Dużą niespodziankę sprawił zdobywając pierwsze miesjce w szachach szybkich. Brawo Krzysztof!! Jakub Kowalczyk w turnieju zdobył 4 pkt, a Antonina Dudek 3,5 pkt, uzyskując normę na III kategorię szachową.

Parę dni pózniej również w Szklarskiej Porębie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 18. Wśród 44 zawodników wystąpił obecnie nasz najlepszy zawodnik Radosław Psyk. Rywalizację z najsilniejszymi  juniorami w Polsce zakończył na 7 pozycji zdobywając  5,5 pkt. i 5 miejsce w kategorii do lat 17. Pokazał w swoich partiach spokój, opanowanie i waleczność. Gratulacje!!

Gratulacje i podziękowania dla wszystkich zawodników oraz trenera. Życzymy dalszych sukcesów!

Kroniki Klubowe