Pięć medali Piątki!

Pięć medali Piątki!

Szkolne Indywidualne Mistrzostwa Polski 5-23 stycznia 2019 w Pokrzywnej.

 

Bardzo dobrze zaczęli Nowy Rok szachiści Piątki Skierniewice uczestnicząc w Szkolnych Indywidualnych Mistrzostwach Polski, odbywających 5-23 stycznia w Pokrzywnej (Opolskie).

W tym roku po raz kolejny młodzi szachiści z całej Polski walczyli o tytuły indywidualnych mistrzów szkół, gdzie na starcie stanęło 115 zawodników, a wśród nich 2 naszych mistrzów Polski z ubiegłego roku: Antonina Dudek i Radosław Psyk.Turnieje rozegrane zostały w 12 kategoriach wiekowych oddzielnie dla dziewcząt i chłopców: do 7, 9, 11, 13, 15 i 17 lat.

Ze względu na małą liczebność najstarszych grup chłopców oraz najmłodszej grupy dziewcząt połączono grupy chłopców do lat 15 i 17 oraz grupy dziewcząt do lat 7 i 9. Partie były grane tempem szachów klasycznych, a te na najwyższych szachownicach - transmitowane. W czasie wolnym od rozgrywek  podopieczni trenera intensywnie trenowali przygotowując się do kolejnych rund.

Swój tytuł mistrza obronił Radosław Psyk, potwierdzając swoją dominację nad przeciwnikami wygrywając wszystkie partie (10).

 

Mistrzostwo Polski do lat 17 – Radosław Psyk

Mistrzostwo Polski do lat 15 – Mateusz Wysocki

Wicemistrzostwo Polski do lat 17 – Maciej Ciesielski

Wicemistrzostwo Polski do lat 15 – Zuzanna Łukasik

III miejsce do lat 9 – Antonina Dudek

 

O dobrym występie mogą powiedzieć – Maria Sokół – V miejsce, Antek Rosa - VII miejsce, Krzysztof Wichrowski – VII miejsce, Jan Dudek – IX miejsce,  Jakub Kowalczyk XI miejsce i Jan Durzyński – XIII miejsce.

 

Dobrze też się zaprezentowali najmłodsi zawodnicy klubu: Piotr Wesołowski i Jakub Budek.

 

Zespoły szkolone przez trenera Bogusława Bodera nie schodzą z podium mistrzostw Polski już od kilkunastu lat. Gratulacje dla zawodników i trenera!

Kroniki Klubowe