Szachowe Mistrzostwa Europy w Szachach Szybkich i Błyskawicznych - Wrocław 2014
21.12.2014

Trwają Szachowe Mistrzostwa Europy w Szachach Błyskawicznych i Szybkich. Do Wrocławia zjechali najlepsi szachiści z całego kontynentu.
Bardzo dobrą formę zaprezentowali zawodnicy Klubu Szachowego Piątka Skierniewice w turnieju Szachów Błyskawicznych. W kategorii wiekowej do lat 12 I++ Radosław PSYK z dorobkiem 13,0 pkt zajął I miejsce. To kolejny wspaniały sukces naszego zawodnika.
W kategorii do lat 10 bardzo dobrze spisał się II Jakub MECHLIŃSKI, któremu do medalu zabrakło 0,5 pkt i który ostatecznie uplasował się na bardzo dobrym IV miejscu.
Równie dobrze poczynają sobie nasze zawodniczki. W kategorii do lat 10 reprezentowały nas dwie zawodniczki. II Zuzanna ŁUKASIK z dorobkiem 7,5 pkt zajęła III miejsce, a III Maria SOKÓŁ za takim samym dorobkiem punktowym zajęła IV miejsce.

Trwają zmagania w turnieju Szachów Szybkich, w których podopieczni trenera Bogusława BODERA po pierwszym dniu zajmują dobre miejsca, umożliwiające im walkę o medale. Pozdrawiamy wszystkich, trzymamy kciuki i z niecierpliwością będziemy nasłuchiwać wieści z Wrocławia.