VI Międzynarodowy Festiwal Szachowy „Gwiazda Północy” Jastrzębia Góra
05.02.2018

W dniach 28 stycznia - 3 lutego w Jastrzębiej Górze odbył się VI Międzynarodowy Festiwal Szachowy „Gwiazda Północy”, w którym, tradycyjnie już, wzięli udział członkowie Klubu Szachowego Piątka Skierniewice. W trzech grupach turniejowych rozegrano 9 rund systemem szwajcarskim - w grupie OPEN 90’ + 30’’ na zawodnika, a w grupach juniorskich - 1.5 godziny na zawodnika.

Na podium w kategorii OPEN stanęło aż dwóch naszych zawodników! Wspaniale poradził sobie Michał Słomczewski, który zajął II miejsce (7.5 pkt), a także zdobył normę na kategorię kandydata na mistrza. III miejsce zajął Radosław Psyk zdobywając 7.0 pkt. Obaj zdobyli także I klasę sportową - wielkie gratulacje chłopaki! Świetnie zagrała Zuzanna Łukasik, która zdobyła 5.5 pkt i także wróciła do domu z normą kandydata na mistrza - brawo! W openie grali tez Maciej Strzelecki (6.0 pkt), Maciej Rak (5.5 pkt), Jakub Mechliński (5.5 pkt), Maciej Ciesielski (4.5 pkt), Maria Sokół (4.0 pkt).

Wśród młodszych najlepiej wypadła Antonina Dudek, która w kategorii juniorek do lat 8 zajęła III lokatę zajęła zdobywając 4.0 pkt. Gratulacje! W kategorii juniorów do lat 10 zaraz za podium uplasował się Antoni Rosa - IV miejsce (6.0 pkt), VI pozycję zajął Krzysztof Wichrowski (6.0 pkt), miejsce X - Jakub Kowalczyk (5.5 pkt), miejsce XVII - Jan Dudek (5.0 pkt).

W grupie juniorów do lat 12 świetnie zagrał Włodzimierz Psyk - V miejsce (6.0 pkt), a w grupie juniorów do lat 14 Franciszek Bartosik - VII miejsce (5.0 pkt).

Skierniewice były też górą na turniejach towarzyszących :) W blitzu I miejsce zdobył Radosław Psyk (10.0 pkt), III miejsce Maciej Rak (8.5 pkt), a w turniej kloca wygrał duet Radosław Psyk - Maciej Rak.