Worek medali na Mistrzostwach Województwa!
29.05.2016

Podopieczni trenera Bogusława Bodera z Klubu Szachowego Piątka Skierniewice zdeklasowali przeciwników podczas Mistrzostw Województwa Łódzkiego w Szachach, które w dniach 25 - 28 maja odbywały się w Spale. Z turnieju przywieźli do domu 14 złotych,  7 srebrnych i 6 brązowych medali Smile

Głównym turniejem były Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Szachach Klasycznych - 9 partii w tempie godzina + 15 sekund za ruch na zawodnika, które rozgrywano w trzech grupach wiekowych: do lat 9 (z podkategorią do lat 7), do lat 11 i 13 oraz do lat 15 i 18. KSz Piątkę reprezentowała mocna  grupa 19 szachistów. Oto zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:

grupa 7/9 lat
I miejsce do lat 7 - Szymon Kowalczyk (5.0 pkt)
I miejsce do lat 7 - Marta Grzeszkiewicz (3.0 pkt)
III miejsce do lat 9 - Zofia Wiśniewska (5.0 pkt)
.
grupa chłopców 11/13 lat
I miejsce do lat 11, a także złoto w grupie do lat 13 - Jakub Mechliński (8.0 pkt)
II miejsce do lat 11, a także srebro w grupie do lat 13 - Mateusz Wysocki (7.0 pkt)
.
grupa dziewcząt 11/13 lat
I miejsce do lat 11 - Zuzanna Łukasik (5.5 pkt)
II miejsce do lat 11 - Karolina Szymajda (5.5 pkt)
III miejsce do lat 11 - Maria Sokół (5 pkt)
.
grupa chłopców 15/18 lat
I miejsce do lat 15, a także złoto w grupie do lat 18 - Radosław Psyk (9.0 pkt)
II miejsce do lat 15 - Maciej Rak (6.5 pkt)
I miejsce do lat 18 - Michał Słomczewski (7.0 pkt)
II miejsce do lat 18 - Szymon Karwat (5.0 pkt)

Po turnieju szachów klasycznych przyszedł czas na Mistrzostwa Województwa w Szachach Błyskawicznych (3 minuty + 2 sekundy), w którym wzięło udział 82 juniorów z województwa łódzkiego. Tutaj Skierniewicka Piątka także nie miała sobie równych. Oto nagrodzeni:

kategoria OPEN
I miejsce - Radosław Psyk (10.0 pkt)
II miejsce - Jakub Mechliński (10.0 pkt)
III miejsce - Maciej Rak (8.5 pkt)
.
grupa chłopców do lat 7
.
grupa chłopców do lat 9
III miejsce - Włodzimierz Psyk (6.0 pkt)
grupa chłopców do lat 13
II miejsce - Maciej Ciesielski (7.0 pkt)
.
grupa chłopców do lat 15
II miejsce - Maciej Rak (8.5 pkt)
.
grupa chłopców do lat 18
I miejsce - Michał Słomczewski (8.0 pkt)
II miejsce - Szymon Karwat (8.0 pkt)

Wieczory w Spale były dla szachistów także bardzo pracowite, ponieważ wtedy rozgrywano zawody drużynowe, w których brały udział dwa zespoły z Piątki. Drużyna nr1 w składzie: Radosław Psyk, Michał Słomczewski, Jakub Mechliński, Mateusz Wysocki, Zuzanna Łukasik i Maria Sokół zdobyła Drużynowe Mistrzostwo Województwa Łódzkiego. Drużyna nr2 - Maciej Rak, Szymon Karwat, Maciej Ciesielski, Filip Nowicki, Marta Grzeszkiewicz i Julia Hanuszkiewicz wywalczyła brązowy medal.

Ostatecznie nasz klub zdobył złoty medal w punktacji klubowej:) Oto jak wyglądała punktacja: