XXII OOM Olecko - krótkie podsumowanie
09.05.2016

Mistrzostwa Polski do lat 12 i 14 zakończone. Zawody były naprawdę ciężkie i bardzo mocno obsadzone - brali w nich udział najlepsi zawodnicy z całej Polski, a każdy z nich marzył o zajęciu jak najlepszego miejsca. Przy każdej desce walczono na 100%. Przedstawiciele naszego klubu mają za sobą trudny i pełen emocji tydzień, podczas którego dawali z siebie wszystko i starali się z całych sił zdobywać cenne punkty.

Najlepiej poradził sobie  Kuba Mechliński - w grupie chłopców do lat 12 zajął XI pozycję, chociaż była szansa na lepsze miejsce - ostatnia partia, która była walką o brąz, okazała się pechowa. Jednak Kuba może zaliczyć turniej do udanych, ponieważ udało mu się uzyskać normę na I kategorię szachową, a także zdobyć II klasę sportową.

Wysokie XIV miejsce w grupie dziewcząt do lat 12 zajęła Zuzia Łukasik, która także zmieniła kategorię na I oraz zdobyła III klasę sportową. Dodatkowo zanotowała całkiem spory wzrost punktacji rankingowej.

W grupie chłopców do lat 14 Radek Psyk i Maciek Strzelecki zajęli kolejno XIX i XXI. Maciek znacznie podwyższył ilość punktów elo, grając z wieloma silniejszymi zawodnikami. Radek natomiast wspaniale poradził sobie w towarzyszącym zawodom turnieju szachów błyskawicznych - wygrał 9 z 9 partii, dzięki czemu zajął oczywiście I lokatę.

Należy pogratulować całej szóstce - także Marysi i Mateuszowi, którzy zajęli trochę niższe miejsca - udziału w zawodach, zaangażowania podczas partii i woli walki. Jak wszyscy wiemy, na każdym turnieju szachowym potrzeba trochę szczęścia, dobrej passy, korzystnych kojarzeń - być może tego naszym dzielnym szachistom zabrakło. Jednak głowy do góry kochani, jeszcze niejeden turniej i niejeden sukces przed Wami!

Jeszcze słowo o Jasiu Dudku, który uczestniczył w MP do lat 8 w Poroninie - mimo choroby walczył dzielnie i udało mu się zdobyć 6 punktów. Gratulacje.